banner153
banner230
banner203

Sanata doyacağız
Sanat Günleri ile ilgili basın toplantısında konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meral Gültekin, etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Akdeniz Art'a, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Tanıtım Vakfı, Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.ޞ (ANFAޞ), Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Antalya Sivil Toplum Kuruluşları Güçbirliğinin de destek verdiğini bildiren dikkati çeken Gültekin, ''Bu etkinlik bir sanat hareketidir. Bunun heyecanını ve gururunu taşıyoruz'' dedi.

Sanat bayramı
Sanat Günleri Proje Koordinatörü Serik Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Ayla Seyman da sanatın, insanın bireysel ve toplumsal yaşamını zenginleştiren önemli faaliyetlerden biri olduğuna işaret etti. Akdeniz Sanat Günleri'ni sadece Antalya'nın değil, Türkiye'nin önemli sanat etkinliklerinden biri haline getirmeyi amaçladıklarını anlatan Seyman, etkinliğin düzenleneceği günlerin, ''sanat bayramı'' gibi kutlanmasını istediklerini dile getirdi. İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Köker de Antalya'nın sahip olduğu zenginliklerin bu tür kültürel ve sanatsal etkinliklerle taçlandırılacağına işaret etti. Müdürlük olarak projeye gönülden destek verdiklerini belirten Köker, ''ޞehrimiz sanata verdiği önemle ön plana çıkmalı, turizm ve kültür kenti kimliğinin yanına, sanat kimliğini de koymalıdır'' dedi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a