banner153
banner230
banner203

Sümer Tilmaç Ve Ayhan Rüzgar’dan Tiyatro Eğitimi

Sinema ve tiyatro sanatçısı Sümer Tilmaç, 10 Şubat’tan itibaren Antalya’nın Manavgat ilçesinde Gençlik Merkezi’nde, senarist ve oyuncu Ayhan Rüzgar ile birlikte tiyatro kursları vermeye başlayacak.

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi’nde haftada iki gün olarak planlanan kurslara her yaştan kursiyerlerin katılabileceği belirtilirken, Sümer Tilmaç ve Ayhan Rüzgar’ın vereceği tiyatro eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Tiyatro Kursu Sertifikası verileceği bildirildi. İki sanatçının kursiyerlere oyunculuk, diksiyon, kişisel gelişim, drama, kostüm, aksesuar, iletişim ve sahne gösterileri alanlarında dersler vereceği ifade edildi.

Her zaman kendisine örnek aldığı Sümer Tilmaç ile birlikte Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi’nde eğitim vereceği için çok mutlu olduğunu dile getiren Ayhan Rüzgar, "Sümer Tilmaç ile aynı filmde, hatta aynı sahnede oynamak hayal gibiydi. Şimdi onunla aynı kursta eğitim vereceğiz. Bu eğitim ilçede kültür ve sanat adına atılan büyük bir adımdır. Her yaştan kursiyerleri bekliyoruz" dedi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen her zaman eğitim, kültür, spor ve sanata önem verdiklerini kaydederek, "Hizmetlerimizde her zaman insana yatırım yaptık. Sümer Tilmaç gibi bir üstadın Belediyemizin Gençlik Merkezi’nde kursiyerlerimize tiyatro eğitimi vermesi bizim için bir onurdur. Herkesi tiyatro eğitimlerimize katılmaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a