banner153
banner230
banner203

Üç ayrı 'ޞiir Sergisi'
Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 15. Altın Portakal ޞiir Ödülü ve ޞiir Sempozyumu etkinlikleri kapsamında üç ayrı 'ޞiir Sergisi' açıldı

Birlikte açtılar
Antalya'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Altın Portakal ޞiir Ödülü etkinliklerinin açılışı, Antalya Kültür Merkezi Fuayesinde, ''Namık Kemal'den Günümüze El Yazısı ޞiirler'',''Myndos Geçişi Mavi'' ve 'ཊ Altın ޞair'' adlı sergilerle yapıldı. Sergiyi, CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Altın Portakal ޞiir Ödülü Jüri Başkanı Doğan Hızlan, 14. Altın Portakal ޞiir Ödülü sahibi ve bu yılın jüri üyesi şair Emirhan Oğuz birlikte açtı.

Mutluluk duyuyorum
Sergiyi gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, farklı konseptlerde üç ayrı ''ޞiir Sergisi''nin ilk kez açıldığını belirterek, Altın Portakal ޞiir Ödülü etkinlikleri kapsamında Antalya'da şiir sanatının her yönüyle ele alınacağını söyledi. ޞair Emirhan Oğuz da 20 yıllık arkadaşı ressam Erhan Ünal'ın, şiirlerinden yola çıkarak ortaya koyduğu tabloların, ''Myndos Geçişi Mavi'' adlı sergiyle şiirlerinden dizelerle Altın Portakal ޞiir Ödülü ve ޞiir Sempozyumu kapsamında sanatseverlerle buluşmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İmza töreni
ޞairler, sanatseverler ve öğrencilerin de ilgi gösterdiği açılışta, Namık Kemal, Yahya Kemal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Halit Ziya Uşaklıgil gibi ünlü şairlerin eski harflerle yazılmış şiirlerinin yer aldığı, Türk şiirinin 200 yıllık tarihinde gezintiye çıkaran ''Namık Kemal'den Bugüne El Yazılı ޞiirler'' sergisi de beğeniyle karşılandı. ޞiir ödülü etkinlikleri çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi, Antalya Sanatçılar Derneği, Antalya Kent Konseyi, Antalya Tabipler Odası ve Ofis Kitapevi'nde, Türk ve dünya şiirinin çeşitli yönleriyle ele alınacağı söyleşiler düzenlenecek, okullarda ve dershanelerde şair-öğrenci buluşmaları, kitap evlerinde imza törenleri yapılacak.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a