banner244

20 MİLYARLIK  359 DEV PROJE


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem Başkan Adayı Menderes Türel, 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projesini Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi’nde tanıttı

Her biri iş ve aş

14 Şubat’ta ‘Aşkım Antalya’ diyerek yeni dönem projelerini tanıtan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Menderes Türel, seçildiği takdirde 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Her biri iş ve aş olan projelerle 70 bin kişiye yeni iş sahaları açılmış olacağını belirten Türel, “Gümbür gümbür bir Antalya dönemi başlıyor” dedi. Simitçiden iş insanına, memurdan bürokrata kısacası, çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek, Türel’in 3. dönem tanıtımında herkes kendine dokunan bir proje gördü.

Antalya kazanacak

Menderes Türel’in her bir projesi çok alkış aldı. Ama en çok alkışı alan ve ilgi çekenlerin başında, Falez Kavşağı’ndan Antalyaspor Kavşağı’na kadar olan yolun yerin altına alınıp üstünü Meltem’den denize kadar uzanacak kesintisiz bir yeşil alan yapma projesi. Ayrıca metro, 4. etap tramvay, Boğacayı’nın devamı gibi projeler vardı. Partili partisiz yüzlerce Antalyalı’nın tanıtıma adeta hücum edip büyük ilgi göstermesi ve Cam Piramit’teki tarihi kalabalık herkesi şaşırttı.

MUHTEŞEM TANITIMDAN NOTLAR:

Menderes Türel, elinde Türk Bayrağı, boynunda Antalyaspor atkısıyla, alkış fırtınası ile sahneye çıktı.

25 yıl Finike Belediye Başkanlığı yapmış, beldeyi küçük bir kasabadan şehre dönüştüren efsane Başkan ve yeni dönem Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Türel’i büyük dikkat, heyecan ve ilgiyle izledi.

Daire Başkanı Ali Ergin, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Ekonomi Başdanışmanı Mehmet Urcu, Ekonomist eşi Ebru Urcu, Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk. (Önden 3. sıra sol baştan)

Menderes Türel, engelli hayranını şefkatle sevip öptü.

Antalya suyuna yön veren isimler ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, ASAT Genel Müdür Yardımcıları Ali Cumhur Doğan ve İbrahim Tuncer.

Halef selef dayanışması göz doldurdu. Menderes Türel’in Ekonomi Başdanışmanı ve ANET eski Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Urcu, çiçeği burnunda ANET Genel Müdürü Erdem Çölkuşu.

ASAT tam kadro tanıtımdaydı. (Soldan sağa) ASAT Genel Müdür Yardımcısı Ali Cumhur Doğan, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, ALDAŞ Genel Müdürü Faruk Karaçay, Genel Müdür İbrahim Kurt, Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer, İşletmeler Daire Başkanı Mustafa Toru, Abone Daire Başkanı Ahmet Yıldız.

ASAT’ın halef selef genel müdürlerinin tanıtımda tek vücut olmaları, dostlarını gururlandırırken çekemeyenler resmen çatladılar. İşte ASAT eski Genel Müdürü yeni ALDAŞ Genel Müdürü Faruk Karaçay, namı diğer Sular Kralı. Yıllardır ASAT bünyesinde görev yapan ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt.

Tanıtıma İstanbul’dan katılan Antalyalı iş insanı Ziya Erbaş’ın yol yorgunluğuna fazla dayanamayıp, zaman zaman şekerleme yapması gözlerden kaçmadı.

İnternet üzerinde ‘Geçmişten Bugüne Antalya Dostları’ Grubu Kurucu ve Başkanı Filiz Cesur ve Bülent Kantarcılar tanıtıma katılanlar arasındaydı.
Mesut GÜRKAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a