banner153
banner192
banner203

Başkan Türel’den Şırnak’a çıkartma

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’dan 180 kişilik bir heyetle Şırnak’a çıkartma yaptı. Türel ve beraberindeki heyet, Antalya’nın Gönül Köprüsü Projesi kapsamında kardeş şehri Şırnak’ı ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve STK temsilcileri ile buluşan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek Şırnak İçme Suyu Şebekesi İsale Hattı’nın da temelini attı. Türel’in beni de götürdüğü Şırnak gezisinden sayfalar dolusu yazılar yazılabilir. Yukarıdaki özet bilginin dışında, az sonra yazacağım bir cümle tüm geziyi özetleyecektir.

Muhteşem karşılama

Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanına indikten sonra müthiş bir karşılama ile karşılandık. Karşılamanın ardından Şırnak gezisine başlayacağımız otobüslere bindik. Benim yanıma bizim otobüse rehberlik yapmak üzere isminin Ayşe olduğunu öğrendiğim bir Şırnaklı hanım oturdu. Şırnak’ta kadın girişimci ve AK parti il yönetiminden olan Ayşe Hanım, yol boyu Şırnak ve geçtiğimiz yerler ile ilgili güzel bilgilendirmede buldu.

Ziyaretin özeti

Ayşe Hanım’ın söylediği şu cümle tüm geziyi özetledi; “Sizin gibi sabah denize gidelim. Öğleden sonra şöyle büyük bir AVM’yi gezip alışveriş edelim. Akşam bir restoran bar veya sinemaya gidelim deme şansımız yok. En yakın sinema Mardin’de. Tiyatro ise hayal. Allah razı olsun Menderes Türel’den, Ramazan ayında tiyatroyu ayağımıza gönderdi. İlk defa tiyatro gördük.” Fazla söze, ama fakata hiç gerek yok, onlar da insan. İnsanlık adına bu olaydan sonra ben de teşekkür ediyorum Türel’e. İşte geziden objektifime takılan yüzlerce kareden bazıları.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Mesut GÜRKAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20