banner153
banner230
banner203

BİR BAŞARI HİKAYESİ2003 yılında Konya'dan Antalya'ya kimya eğitimi için gelen Mücahit Hoca o zamanlar hobi olarak başladığı ve sonra bir efsaneye dönüşen dans hayatında neler yaşadı. Akdeniz Üniversitesi hem dans hem akademik kimya eğitimi aldığı ilk yerdi ve takip eden yıllarda üniversite hayatını hem çalışıp hem okumak zorunda kaldığı için farklı iş sektörlerini denese de hem kendini bulduğu hem de çok az da olsa (kendi deyimi ile karın tokluğuna) okuması için para kazandığı dans sektöründe ilk öğrencileri ile öyle güçlü bağlar kurdu ki ilk eğitim verdiği öğrencilerinden bile hala onu sık sık ziyaretine gelenler var. Bu öğrencileri artık onun ailesi olmuş durumda.

Terapi benzetmesi

Mücahit Hoca dans eğitmenliği serüvenine ilk başladığında (ki o dönemlerde Türkiye Dans Sporları Federasyonu kurulmamıştı) çok renkli ve eğlenceli dans yarışmaları oluğunu ve o günleri tekrar hem Antalya'ya hem tüm Türkiye’ye kazandırmak istediğini söyledi. Eşli danslardan olan Latin danslarını iki kişinin ortak bir terapisine benzeten Mücahit Hoca, dans gecelerini toplum terapisine benzetiyor. ‘İnsan hayatında bir çok zor dönem oluyor ve insanlar bu dönemlerde genellikle suç işlemeye veya kötü bir düşünce etkisinde kalmaya meyilli oluyor. Dans eden insan kötü düşünleri ve eğilimleri genellikle barındırmaz’ diyen Mucco, bu sebepten insanların yüzlerindeki gülümsemeyi kazandığı en büyük mükafat olarak görüyor ve işine bu derece bağlı.

Salı ve Cumartesi

Tabii çok nadir de olsa yeni gelen kişilerden ufak tefek sorunların yaşandığını söylüyor ama bunlar hemen arındırılıp daha nezih bir ortam sağlamaya çalışıyor. Öyle ki üyeleri arasında anne ile oğlunun, dayı ile yeğenin ve birçok evli çiftin aynı anda dans etiğini söylüyor. En büyük reklamını ise yine öğrencilerine dediği "Arkadaşlar sadece sevdiğiniz iyi insanları dansa davet edin" sözlerinden anlayabiliyoruz. Giriş ücretinin olmadığı bu dans gecelerine gitmek için dans eğitimi almanıza gerek yok. Gidip Mücahit Hoca’yı bulun, bir selam verin o size yolu gösterecektir. Hatırlatayım Salı ve Cumartesi akşamları 21:30 'da Işıklar Caddesi Ramada Plaza Otel’de dans geceleri. 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN...

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a