banner153
banner192
banner203

Hayırlı olsun ziyareti

Müthiş mücadele, çalışkanlık ve azimleriyle tam bir başarı örneği sergileyen iki Antalya evladı bugün Antalya bürokrasinin tepesindeler. Ayrı zamanlarda, aynı okullarda, aynı hocalarla, aynı zor koşullarda eğitimlerini sürdüren iki arkadaştan Kemal Kiraz, İmam Hatip Ortaokulunu bitirdikten sonra, Antalya Lisesinden mezun olur. Bedrullah Erçin de Merkez Ortaokulunu bitirdikten sonra Antalya Lisesinden mezun olur.

Gurur kaynağı

Kemal Kiraz tıp fakültesini kazanıp ünlü bir doktor olduktan sonra dürüstlük, azim ve başarı sonucu önce uzman doktor, ardından başhekim ve Adana Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri olarak mesleğinde en tepeye ulaşır. Geçtiğimiz dönem ailevi nedenlerinden dolayı Antalya’ya gelen Uz. Dr. Kemal Kiraz Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliğini yürütmekteydi. Türkiye çapındaki Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine yapılan atamalarda, Antalya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Kemal Kiraz, ailesinin, sevenlerinin ve Antalya’nın gurur kaynağı oldu.

Geçmişi andılar

Atatürk Üniversitesi’ni bitirdikten sonra Antalya ve Ankara bürokrasilerinde önemli görevler alan Bedrullah Erçin. Başarı dürüstlük ve azmi ile son olarak Antalya Tarım İl Müdürü olarak uzun yıllar görev yaptı. Menderes Türel’in Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanmasıyla, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı oldu. Büyükşehir’in üçüncü ismi olan Erçin, başarılı çalışmalarıyla Türel’in gözdelerinin başında. İşte Antalya’nın gururu bu iki isim geçtiğimiz gün yoğun işlerinden 15 dakika kurtulup hayırlı olsun ziyaretinde bir araya geldiler. Uz. Dr. Kemal Kiraz’ın, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri olması nedeniyle hayırlı olsun ziyaretine giden Bedrullah Erçin ve Dr. Kiraz ziyaret sırasında zaman zaman gençlik lise yılları ve o günkü Antalya ve hocalarından bahsetmeden yapamadılar.


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Antalya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Uz. Dr. Kemal Kiraz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 


Mesut GÜRKAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20