banner244
banner203

'Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor' 1 yaşında

Güzel işler yapacağız
Kutlama yemeğinde bir araya gelen kadınlar, birinci yıl pastası kesti. Kadınlar, gecede eğlenirken, projede yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Yemeğe Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Merih Taşkaya, Büyükşehir Başkan Danışmanı Murat Özdemir, ABT Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, tiyatro eğitmenleri Kutsal Kaynak, Bülent Patoğlu, İhsan Kılavuz ile projede yer alan 35 kadın katıldı. Yrd. Doç. Dr. Merih Taşkaya projenin ilk çalışmasının 10 Ocak 2010'da Belediye Tiyatrosu sahnesinde yapıldığını hatırlatarak, 'Birinci yılı doldurduk. Oyunumuzu Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 12 kez sahneledik. Çok güzel performanslar sergiledik. Başkanımız Mustafa Akaydın başta olmak üzere projeye emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Temiz bir yürekle başladığımız projenin ikinci yılında da çok güzel işler yapacağız' diye konuştu.

Hep bana denk geldi
Taşkaya, oyunun ününün Antalya sınırlarını aştığını belirterek, 2 ޞubat'ta İstanbul Sarıyer'de oynayacaklarını, ardından Fethiye, İstanbul Üniversitesi, ޞişli Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Varsak ve Yenimahalle Kültür Merkezi'nde oyunu sahneleyeceklerini kaydetti.
Duygularını ifade eden kadınlar, hayatlarının çok değiştiğini, yüzlerinin güldüğünü belirterek güzel bir aile ortamı yakaladıklarını dile getirdiler. Oyunu sahnelenen Meryem Nart ise, 'Hayatın şanssız ve kötü tarafları hep bana denk geldi. İlk defa başıma güzel bir şey geldi. Olması imkansız bir şey oldu ve yazdıklarım sahnelendi. Bu hayali gerçekleştiren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum' dedi. Gecede, projede yer alan kadınların 10 yıl sonrası olası yaşamlarını esprili bir dille anlatan sunumda kahkaha dolu dakikalar yaşandı. Hep birlikte birinci yıl pastası kesen kadınlar gecede eğlenerek, kaynaştı.

Fırat ÇİÇEK

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a