banner244

Öğretmenler Günlerini Kutladılar


-Öğretmenler geçtiğimiz hafta günlerini kutladılar, güne damgasını vuran olay Öğretmenler gününde öğretmenlere garsonluk yapan öğretmen oldu. 


-Eğlence sektörünün durma noktasına geldiği, geçtiğimiz aylar, öğretmenler günü nedeniyle rekor iş yaparak,mekanlar nefes alma imkanı buldu. 


-Öğretmenler genellikle günlerini hafta içine yaydıkları zaman diliminde kutladı. Çarşamba, Cuma, Cumartesi. 


-Öğretmenler gününde Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel’in Muratpaşa Anadolu Lisesi öğretmenlerine Cuma günü öğle yemeği menüsü göndermesi okul öğretmenlerini memnun etti. Öğretmenler adına okul Müdürü Menderes Tur, aracılığımızla Türel’e teşekkür etti. 


-Gecede yüreğimi sızlatan ve güne damgasını vuran olay. Bir matematik öğretmeni, gecede ekstracı garson olarak bir restauranta görev yaptı (Ekstracı bir restauranta işin yoğun olduğu gecelerde çağırılan kişilere, verilen ad) Meslektaşları eğlenirken, o, meslektaşlarına garsonluk yapıyordu, kendi gecesinde. 


-Günde çeşitli mekanlarda geceler düzenleyen ve eğlenenin öğretmenlerin çoğunluğu kadın öğretmenler oluşturdu. 


-Geceyi görüntülemeye başladığımdan, haberi yazarken bile, şimdiye kadar 30 yılı aşkın sürelik gazetecilik hayatımda yaşamadığım baskılarla karşılaştım. Fotoğraf çekim aşamasında hiçbir sorun çıkarmayan okullar, öğretmenler, gecenin içinde ve sonrasında telefonla arayarak haber ve fotoğraflarının çıkmaması yolunda manevi baskıları beni şaşırttı. 


-Herşeye rağmen tüm sorun ve sıkıntılarını bir geceliğine rafa kaldıran öğretmenler, beraberliklerinin keyfini çıkarıp gönüllerince eğlenip felekten bir gece çaldılar. 

-Geceden objektifime yansıyan (Bazılarını son anda çıkarma zorunda kaldım. Aile faciasını önlemek adına) bazı mekanlardan öğretmenler günü kutlamalardan kareler. 


Burası Alara 
Öğretmen Muzaffer- Asiye Coşkun çifti öğretmenler gününü velilerden Zafer-Gülen Bulut çiftiyle Alara restaurant’a kutladılar. 

Burası Gaziantep Restaurant 
Gaziantep Restauran öğretmenler günü için tercih edilen yerlerin başında geldi. Mekânı doldurup taşıran öğretmenlerin arasında Yeni İklim Anaokulu öğretmenleri de vardı. 

 



Keyf-i Alem 
Öğretmenler gününü kutlamak için tercih ettikleri mekanların en başında Keyf-i Alem restaurant vardı. 
Kutlamayı Keyf-i Alem’de yapan okular arasında Meryem Mustafa Ege Ortaokulu, Şehit Cennet Yiğit Anaokuluda vardı. 





Ünü sınırlarımızı aşan Nar’da rezerveler günler önce dolmuş, rezervesi olmayan çoğu müşteriler geri dönmek zorunda kalmıştı. Nar’da kutlama yapan okular arasında ise 
Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu öğretmenleri, Kaptan Yuva Lara öğretmenleri de vardı. 







Mesut GÜRKAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a