banner244
banner203

Sanatseverler sanata doyacak

Tiyatro
ANTDOB, 18 Ocak'ta ''Türküyem'' adlı iki perdelik müzikli danslı oyunla sanatseverle buluşacak. Eserler, Haşim İşcan Kültür Merkezinde izlenebilir. Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) oyuncuları, bugün ve yarın ''Hadi Aldat Bakalım'' adlı eserle tiyatroseverlerin karşısında olacak. ADT'nin çocuk oyunu ''Pinokyo'', 16 ve 18 Ocak'ta sahnelenecek.
Antalya Devlet Tiyatrosunun (ADT) sahnelediği ve kapalı gişe oynayan ''Yedi Kadın'' adlı oyun, 19 ve 20 Ocakta sanatseverlerle buluşacak.

ABT
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Bulgar yazar Hristo Boytchec'in bol ödüllü oyunu ''Albay Kuş'' oyunuyla sanatseverlerle buluşuyor. bugün ve 20 Ocak'ta sahnelenecek oyunu, Devlet Tiyatrosundan Murat Sarı yönetiyor. ABT oyuncuları, yarın ''Fehim Paşa Konağı''nı sahneleyecek. Topluluk, yarın ve 17 Ocak'ta minik seyircileri için, ''Otobüs Durağında Üç Bencil'' adlı çocuk oyununu sahneleyecek.

Sergi
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesinin, ''Gazetelerde Yazılı Tarih: Antalya'da Gündelik Hayat ve Basın 1920-1926'' konulu açık hava sergisi, Karaalioğlu Açık Hava Sergileri kapsamında Antalyalılarla buluşuyor. sergi, Mart ayına kadar açık kalacak. Ressam Hülya Topaktaş'ın, ''Sus-uz'' başlıklı akrilik resim sergisi, Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) sergi salonunda sanateverlerle buluşuyor. Hülya Topaktaş, resimlerinde çağımız insanının yerel ve global sistemlerce köleleştirilmesine dikkati çekiyor. Sanatçının 19 akrilik resminin yer aldığı sergi, 18 Ocak'a kadar ANSAN sergi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a