banner153
banner192

Bugün 15 Temmuz…

Tam bir yıl önce bugün tüm dünyaya örnek olmuş bir demokrasi destanı yazılmıştı. TSK içerisinde beyinleri esir alınmış bir zümrenin başlattığı darbe girişimine karşı millet ayaklanmış ve tankların önüne yatarak devletine, bayrağına, demokrasiye sahip çıkmıştı…

Bugün işte onun sene-i devriyesi. Unutulmaması ve unutturulmaması için çeşitli etkinliklerle anılıyor birkaç gündür. Bundan böyle de her yıl anılacak.

Doğru olan da bu.

Çünkü bu önemli günün asla unutulmaması gerekiyor.

Yeni nesillere hep hatırlatılması gerekiyor…

Kimileri bu hain kalkışmanın geride kaldığını artık normalleşme sürecine girilmesi gerektiğini savunuyor olsa da bu doğru değil çünkü mücadele henüz bitmedi. 15 Temmuz 2016 sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kişisel gayreti ile kapsamlı bir mücadele veriliyor olmasına rağmen hala devlet içerisinde, millet içerisinde, siyaset içerisinde konuşlanmış bir çok kripto FETÖ’cü olduğu bir gerçek.  Dolayısıyla bu ülkede en son FETÖ’cü deşifre edilip hak ettiği cezaya çarptırılana kadar mücadele devam etmelidir/edecektir.

Ayrıca mesele sadece FETÖ’cüleri tamamen ele geçirmekle de bitmiyor.

FETÖ’yü yaratan koşullar da ortadan kaldırılmalıdır.

Çünkü Türkiye üzerinde emelleri olan şer güçlerin kini devam ediyor.

Bugüne kadar FETÖ’yü, PKK’yı veya başka bir sürü örgütü kullanan bu güçler bundan sonra da boş durmayacak. Yarın FETÖ’nün yerini başka isimle başka bir hain şebekenin almasını önlememiz gerekiyor. Bunun öncelikli yolu ise toplumda gerçek manada bir birlik ve beraberlik tesis etmekten geçiyor. 15 Temmuz 2016 sonrası oluşan Yenikapı ruhunun canlandırılması, süreklilik kazandırılması gerekiyor.

FETÖ’cüler dışında hiç kimsenin dışlanmaması gerekiyor…

Unutulmamalı ki;

15 Temmuz darbe girişimi sadece AK Parti’ye yönelik değil tüm ülkeye, demokrasiye yönelik bir hamleydi. O gün nasıl ki toplumun her katmanı bu girişime karşı koyduysa, bugün de aynı birliktelik sürdürülmelidir.

Meseleyi siyasileştirmek, siyaset malzemesi haline getirmek FETÖ’cülerin ve onları besleyen şer güçlerin ekmeğine kat kat yağ sürmekten başka bir şeye yaramaz…  

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20