banner244

Akdeniz Manşet Gazetesi’nin dünkü sayısında bir anne ve kızının yaşadığı zorluğu aktardık, “Bu feryada kulak verin” diye manşet attık.

Dil kanserine yakalanınca eşi tarafından terk edilen Seher Arslan’ın, okulu bırakmak zorunda kalan 15 yaşındaki kızı Aysun’la yaşam mücadelesi verdiği haberini gündeme taşıdık. Hiçbir şeyleri olmayan, günlük yiyeceklerini bile bulmakta zorlanan anne ve kıza el uzatılması gerektiğini yazdık.

Haberin çıktığı gün, abartmıyorum şirket telefonlarımız kilitlendi. Ben ve çalışanlarımızın telefonları susmadı. Sosyal medyadan çok sayıda mesaj aldık. Deyim yerindeyse yardım etmek isteyenler sıraya girdi.

Açık konuşmak gerekirse haberin bu kadar ses getireceğine ihtimal vermiyordum. Ancak yanılmışım. Türk halkının o yardımseverliği yine öne çıktı ve yine kendine yakışanı yaptı.

Vali Münir Karaloğlu başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Çalım, Antalya Kadın İstihdamı ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü habere anında reaksiyon gösterdi, gerekli mercilere talimat verdi. Öncelikle hepsine gösterdikleri bu duyarlılık için teşekkür ederim.

Yine kız çocuğumuzun okul masraflarını karşılamak isteyen MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili’ye, ailenin ev masrafının büyük bir bölümünü karşılamak isteyen iş insanı Halil Bolatan’a, aileye her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını belirten CHP Kepez Gençlik Kolları Başkanı Kalan Karakuş’a ve yardım etmek isteyen hayırseverlere teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Tabi en büyük teşekkürü hayırsever Hatice Kara’ya etmek istiyorum. AK Parti üyesi olan Kara, soyadının aksine aydınlık bir gelecek için çalışıyor, çabalıyor. Yaptığı yardımlar vesilesiyle tanışma şansı bulduğum Kara, bu haberin yayımlanmasında başrol oynadı. Ailenin durumunu bana aktardığında boğazım düğümlendi. Gazetecilik refleksiyle hemen muhabir arkadaşı görevlendirdim. Ailenin evine gitti ve dramını yazdı. Yazınca da işte sizin gibi yardımsever insanlar elini taşın altına koydu.

Bugün sizin sayenizde belki bir aileyi yeniden hayatla tanıştıracağız. Okulu bırakmış 15 yaşındaki bir kız çocuğumuza yeniden aydınlık yarınlar sunacağız. Hepsinden önemlisi yardımsever, bütünleştirici, el uzatıcı yönümüzü bir kez daha ortaya çıkardık.

Burada ayrıca dikkatimi çeken bir konu daha var. Haberin yapılmasını sağlayan bir AK Partili dostumuz. Haberden sonra harekete geçen ise MHP’li ve CHP’li dostlar. Bu da bize her şeyin siyaset olmadığını, siyasetten daha önemli değerlerimizin olduğunu bir kez daha gösterdi. İşte beni asıl mutlu eden de bu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a