banner244

Reklama girer mi bilmiyorum ancak Müge Anlı’da çıkan, aile dramı mı desem, aile vahşeti mi desem (bilemedim o derece) bir olay var.

Adlandırılması mümkün olmamakla birlikte işin içinde ne ararsan var.  Cinayet istersen öykü orada, dolandırma istersen tam da yeri, cehalet istersen tam üstüne düştün, taciz tecavüz işkence zaten konunun özeti. Adeta dramlar silsilesi.

Tabi bunlar yargı sürecinde olduğu için iddia olarak adlandırılıyor. Yalnız şöyle bir durum var ki tüm bunlara sebep olduğu bilenen x kişisinin gerçek bir patoljisi olmalı. Bu sağlıklı insan işi kesinlikle değil fakat ben olayın bu kısmında değilim. Çünkü her ülkede tedavi olmayan birçok ruh hastası olabileceği gibi bizde de mutlaka vardır. Ben şurasındayım; inançlarımız bizi o kadar kör etmiş durumdaki, sömürülecek bir kişi arıyorsanız, dolandırmak için, kandırmak için birini arıyorsanız mutlaka o kişi kör derecede inançlı olmalı. Dikkat edin kandırılanlar hep onlardan çıkıyor. Saf derecesinde iyi dediğimiz insanlardan çıkıyor.

Amacım elbette ki inançları sorgulamak değil. Amacım farkındalık sağlamak. İnançlı ama dış dünyaya kapalı sadece inançları ile yaşayan, okumayan, sorgulamayan, hatta üzerine düşünmeyen bir kesim var. Ne gelirse Allah’tan gelirci. ‘Bunda da vardır bir hayır’cı. Büyüydü muskaydı, okuma ile kısmet açmaydı. Büyü ile kocaya kaçmaydı. Yook o kötülüğünden yapmazdı, olsun o da Allah’ın bir kuluydu. E be kardeşim sebep sonuç ilişkisi kurmak bu kadar mı zor! Bu kadar mı sorgulanmaz başına gelen bir şey!. Büyü dediğiniz şey zaten duaya inanmayan insanın inanacağı bir olay değil.

İnsanlar çaresizlikten birçok şeyi kabul eder, o an ki şartlar kabul etmeyi gerektirir bazen. Mecbur kalırsın. Dışardan göründüğü gibi değildir. Bunları anlarım da bir değil iki değil.  Hadi bir Bismillah deyip karakola da mı gitmedin. Ailenin en akıllısı, o karakola giden küçük çocuk. Gerçi onların da üstünün kapatıldığı söyleniyor ki bu en ağırı. Bu ülkemiz ve güvenliğimiz için en acınası. Yine de çaba harcayan birinin olduğunu anlamış olduk.

Gün geçtikçe, ulaşılabilirlik arttıkça gelişeceğimize daha kötü olaylar duyar olduk. Gözümüzü açmak, sebep sonuç ilişkisi kurmak, okumak, körü körüne inanmamak çok önemli. Hasta insan her yerde var hep olacak. Bunlarla baş etmek için uyanmanız lazım. Kafa yormanız lazım. Ağlanacak halimize duydukça güler olduk.

Kandırılmadığınız, sömürülmediğiniz günler olsun efendim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a