banner153
banner230
banner203

Ağlatan vicdansızlık!

Adı Saime Kurt. Bir asrı devirmeye ramak kalmış. Tamı tamına 97 yaşında. Erzincanlı. Yakın zamana kadar da orada yaşıyordu. Ancak iddiaya göre Erzincan’da yanında kaldığı gelini yaşlı kadını kapı dışarı etti. Eşine söz geçiremeyen oğlu, eline Antalya’daki ağabeyinin adresini yazıp vererek arabaya bindirip Antalya’ya gönderdi. Ancak Antalya’daki gelin de diğeri gibi vicdanı kara çıktı. “Bu evden içeri giremez” diye diretti kocasına. Karısına söz geçiremeyen evlat, 97 yaşındaki annesini alıp bir otel odasına yerleştirdi.

“Keşke ölseydim” dedi, ağladı

Yaklaşık bir haftadır kaldığı otel odasında Akdeniz Manşet muhabirine yaşadığı dramı anlatan Saime Kurt, “Keşke ölseydim de bugünleri görmeseydim” diyerek gözyaşı döktü. Artık gelinlerinin yanına gitmek istemediğini belirten ve “Allah kimseyi benim durumuma düşürmesin” diyen Saime Nine, yetkili makamların kendisine yardımcı olmasını istedi. Yıllarca yemeyip yedirdiği, içmeyip içirdiği evlatlarının eşlerine söz geçiremediğinden yakınan yaşlı kadın, “Yaşlılık herkes için. Yarın onlar da benim gibi yaşlanacaklar. Benim yaşadığımı belki onlar da yaşayacak ve o zaman beni anlayacaklar” dedi.

“Bakamıyorum, devlet baksın”

Saime Kurt’un otelde annesinin yanında bulunan ve ismini vermek istemeyen Antalya’daki oğlu ise, “Annemin evimizde kalması için eşimi ikna edemedim. Çocuklarım da ikna edemedi. Anneme kalacak bir yer bulunmasını istiyorum. Başta Antalya Valisi Münir Karaloğlu olmak üzere, AK Parti il ve ilçe başkanlıklarına, belediye başkanlarına yalvarıyorum. Ne olur anneme kalacak bir yer bulsunlar. Otel odalarında kalıyor. Biraz maddi imkanım olsa, bu şekilde ben bakarım ama maddi imkanlarım elvermiyor. Annemin herhangi bir hastalığı yok. Sadece kemik erimesine bağlı olarak ağrıları var. Bastonla yürüyordu, hastaneye giderken bastonunu kaybetti. Herhangi bir geliri, sağlık güvencesi yok, bakıma muhtaç” diye konuştu.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a