banner244

AKSAV’a  kötü haber

Bir iş insanı, CHP’li Akaydın dönemine ait Antalya Altın Portakal Film Festivali’ndeki alacaklarından dolayı, belediye adına festivali yapan AKSAV’ın iflasını istedi

70 bin liralık alacak

İş insanı Mustafa Kabakuşak, şimdiki ismi Uluslararası Antalya Film Festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali için 2012 yılında 70 bin lira dolayında iş yaptı. Festivalde basın ve benzeri işler ile ilgili alacağı oluştu. Festival; belediye-AKSAV iş birliği ile AKSAV tarafından yapılıyordu. Kabakuşak; CHP’li Mustafa Akaydın’ın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki bu alacağını ne belediyeden ne de vakıftan yıllarca tahsil edemeyince, avukatı Ali Topuz aracılığı ile yargıya başvurdu. Belediye adına festival yapan Antalya Kültür ve Sanat Vakfı İktisadi İşletmesi olan AKSAV’ın iflasını istedi.

Gazetede ilan edilecek

Avukat Ali Topuz, İcra İflas Kanunu 177’nci maddesine göre iflas (doğrudan alacaklı tarafından talep edilen iflas) talebiyle Antalya 1. Asliye Ticaret Mahkemesine başvurdu. Mahkeme davayı kabul ederek tensip zaptını hazırladı. Dava tensibinde ara karar verildi. Tensip zaptında iflas davasının oturum günü ile birlikte tirajı 50 bin üzerinde olan bir gazetede ilan edilmesine ve Ticaret Sicil Gazetesine müzekkere yazılmasına karar verildi.

İtiraza açık

Müzekkereye eklenecek ilan metninde AKSAV’a karşı Kabakuşak’ın vekili Avukat Ali Topuz’un 11. İcra Müdürlüğünde 2013/3657 esas sayılı icra takip dosyası ile icra yaptığı, takibin kesinleşmesine rağmen borcun ödenmediği, davalının ödemelerini tatil ettiği, borçlunun doğrudan iflasının talep edildiği, ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde diğer alacaklıların itiraz ederek borçlu davalının iflasını gerektiren bir hal bulunmadığını ile sürerek iflastalebinin reddini talep etmedikleri takdirde mahkemece yapılacak inceleme sonucunda borçlu davalının iflasına karar verilebileceği hususu yer aldı.

AKSAV’ın geçmişi

AKSAV, Antalya’nın kültür ve sanat faaliyetlerinin kurumsal bir yapıya kavuşturulması düşüncesiyle 1995 yılında Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde Altın Portakal Kültür ve Sanat Vakfı olarak 52 üyeyle kuruldu. 2002 yılında 113 üyenin katılımıyla adını Antalya Kültür Sanat Vakfı olarak değiştirdi. Vakıf şu anda alacak ve borç davalarıyla boğuşuyor. Vakıf yöneticilerine ise icra dosyaları gidiyor.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a