banner153
banner230
banner203

Aksünger operasyonu

CHP Antalya 36’ncı İl Olağan Kongresi 11 saatte yapılabildi. 645 delegeden 628’inin oy kullandığı seçimde CHP eski Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, 306 oyla CHP Antalya’nın yeni il başkanı olurken listesinde yer alan bir isim dikkat çekti. Daha önce MYK Üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı ve genel başkan başdanışmanlığı yapan, bir dönem Antalya'dan sorumlu vekillik yapan CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger’in, Muratpaşa Belediyesi’nde taşeron kadroda işe yerleştirilen yeğeninin bu kez il yönetimine yazıldığı ortaya çıktı. Aksünger’in yeğeni Yağmur Aksünger, eski Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul listesinden CHP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Milletvekili Aksünger, daha önce ailesinin Antalya'da yaşayan tüm fertlerinin Muratpaşa Belediyesi'ne işe yerleştirilmesi ile gündeme gelmişti.

Aksünger ailesi

CHP'de daha önce Antalya'dan sorumlu milletvekili olan İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in ve akrabalarının isimleri, CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök’ün il başkanlığı döneminde de gündeme gelmişti. Kök’ün döneminde il başkan yardımcısı olarak görev yapan kuzeni Nurettin Aksünger, Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde işe yerleştirildikten sonra kızı Yağmur Aksünger’in de Spor Şube Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışmaya başlaması sağlanılmıştı. Aynı aileden Sezgin Aksünger de dahil bir çok akraba da halen Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi’nde çalışmaya devam ediyor.

Yeğeni yönetimde

Belediyede Aksünger soyadını taşıyan çalışanların hızla çoğalması personel arasında tepkiyle karşılanırken aile fertlerinin hızlı yükselişleri dikkat çekmeye başladı. Taşeron işçi kadrosunda olan Yağmur Aksünger’in CHP İl Yönetimi’ne girmesinin; önümüzdeki seçimlere belediye meclis üyeliğine hazırlık çalışması olduğu ileri sürüldü. Kongreden bir hafta önce Erdal Aksünger’in Antalya’ya gelerek partililerle ve adaylar ile görüşmeler yapmasının ardından yeğeninin listede yer alması dikkat çekti.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
eski chp li 12 ay önce

bu aksunger neyin nesi CHP bu gibiler yuzunden iktidar olamaz

banner20

banner221

a