banner244
banner203

Alanya’nın 516 bin metrekaresi kaçak

Yazın nasıl yıkım yapılacak

Antalya’nın Alanya Belediyesi kaçak, ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış olan 516 bin 219,40 metrekare yapının yıkımı için ihaleye çıkıyor. İhale 9 Nisan 2018 günü saat 15:00’te gerçekleştirilecek. İhale ilanı ilan.gov.tr adresinde ve bir yerel gazetede yayımlandı. Alanya Belediyesi Oba Ek Hizmet Binasındaki ihale 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre ‘Açık İhale Usulü’ ile gerçekleştirilecek. Alanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından yayımlanan ihale metninde belediye sınırları içerisinde bulunan yapıların yıkım işinin ihalesinde işe başlama tarihi; ‘sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 gün içinde’ olarak belirlendi. 9 Nisan’da ihalesi yapılacak olan yıkımların 200 gün içinde tamamlanması gerekiyor. Ancak yaz mevsiminin başlangıcında başlayan inşaat yasağı sebebiyle Mayıs ayından itibaren birçok turistik noktada kış sezonuna kadar nasıl yıkım yapılacağı merak konusu.

Terör örgütü hassasiyeti

İhaleye katılan tüm istekliler, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 11’inci maddesinin birinci fıkrasının (g) bendinde ihaleye katılamayacak olanlar şeklinde belirtilen ‘Terör örgütlerine iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bildirilen gerçek ve tüzel kişiler ile bu kapsamda olduğu Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından bildirilen yurt dışı bağlantılı gerçek ve tüzel kişiler’ kapsamında olmadıklarını beyan ve taahhüt etmek zorunda olacak. Bu işlem, Antalya Valiliği İl Olağanüstü Hal Bürosunun 06.04.2017 tarihli ve 52058254-534-E.13789 sayılı talimatında yer alan ve ihale dokümanı ve taahhütnameyi ihale aşamasında teklif dosyasında sunmak suretiyle gerçekleştirilecek.

FETÖ’cüler ihaleye giremeyecek

Bu beyan ve taahhütnameyi vermeyenler; doğrudan ve dolaylı veya alt yüklenici olarak kendileri veya başkaları adına hiçbir şekilde ihalelere katılamayacak. Bahse konu beyan ve taahhütname; ihale üzerinde kalan isteklilerden, sözleşme imzalanmadan önce de alınacak. Ayrıca ihaleye ilişkin sözleşmenin uygulanması sırasında alt yükleniciler tarafından yapılacak işler olması halinde, alt yüklenicilerden de beyan ve taahhütname alınacak. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecek. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecek.

Şükrü AĞIRMAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a