banner244

AMATÖRLER ÇAĞ ATLIYOR
Üzücü olay yok
Örnek çalışmalarıyla dikkat çeken Antalya Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener, amatör kümede geçtiğimiz sezonun bir değerlendirmesini yaptı. 2017-2018 sezonunda 16 kategoride 442 takımın mücadele ettiğini belirten Şener, “Antalya liglerinde 14 kategoride takımlar kozlarını paylaştı. Buna Kadın ve Bölgesel Amatör Ligi de (BAL) eklediğinizde 16 kategori yapıyor. Toplamda 442 takım zorlu bir sezonu geride bıraktı. 95 takımla en büyük katılım U-12 liginde yaşandı. Toplamda ise 3 bin 742 maç oynandı. Bu maçlarda önemli bir olayın yaşanmaması da Antalya futbolu açısından sevindirici” şeklinde konuştu.

Sitede ne ararsan var


Amatör kümede bazı konularda sorun yaşadıklarını bunu en aza indirmek için çalıştıklarını sözlerine ekleyen Şener, Antalya’daki lisanslı futbolcu sayısını da açıkladı. Toplam 8 bin 121 lisanslı futbolcu olduğunu belirten Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener, “Bu sayı kesinlikle az. Bu rakamı artırmak için çalışıyoruz. Başarılı olacağımıza da inancım tam” diye konuştu. Bir internet sitesi açarak amatör kümeye en iyi ve hızlı hizmeti vermek istediklerini de sözlerine ekleyen Şener, “Sitede bilgi bankası oluşturduk. Burada hakem, sporcu, saha komiserleri ve gözlemci bilgileri yer alıyor” dedi.

Federasyon örnek aldı


Şener konuşmasını şöyle sürdürdü; “Amatör kümeye hizmet eden sporcular oynadığı, attığı gol ve gördüğü kartları siteye giriş yaparak görebiliyor. Hakem, gözlemci ve saha komiserleri de tıpkı sporcular gibi kendisiyle ilgili bilgilere ulaşabiliyor. 4 yıldır bu hizmeti veriyoruz. Süper Amatör Lig maçlarını da canlı olarak veriyoruz. Maç oynanırken dakika dakika gelişmeleri takip edebiliyorsun. Bu çalışmamız Türkiye’de bir ilk. Federasyon bu çalışmamızı beğendi ve bunun diğer illerde de yapılması için harekete geçti.” Şener, sistemin her geçen gün büyüyerek devam ettiğini de belirtti.
Özcan VARLI

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a