banner244

ATSO’dan Modern Yaşam Köyü Projesi

ATSO Konut ve İşyeri Yapı Kooperatifi Meslek Komitesi, Büyükşehir Belediyesinin Hobi Bahçesi Projesi’ni örnek göstererek ‘Modern Yaşam Köyü Projesi’ önerisini Oda yönetim kuruluna sundu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  (ATSO) Konut ve İşyeri Yapı Kooperatifi Meslek Komitesi İsmail Sezer başkanlığında yaptığı son toplantıda üyelerinden gelen şikayet ve talepleri tartıştı. Komite üyeleri şehirlerde çarpık yapılaşma, aşırı büyüme, hava kirliliği, trafik gibi etkenlerden dolayı insanlarda gün geçtikçe daha da çok kırsal alanda yaşama isteğinin arttığını dile getirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesinin Bahtılı Mahallesi‘nde oluşturduğu ‘Hobi Bahçesi Projesi’ örnek gösterilerek, Oda öncülüğünde ATSO Köy 4.0/Modern Yaşam Köyü Projesi önerildi.

Köy konsepti

Öncelikle, söz konusu projenin uygulama alanı olarak Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde şehir merkezine yakın konumda kırsal arazi tahsisi talebinde bulunulması gerektiği dile getirildi. Sadece Oda üyelerine yönelik ortalama 500 kişinin rahat bir yaşam alanına sahip olabileceği, köy yaşamını barındıran bir köy meydanı, köy kahvesi, köy ibadethanesi gibi sosyal alanların da mevcut olacağı köy konseptini ön planda tutacak projenin hayata geçirilmesi yönünde görüş birliğine varıldı. Şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve doğal yaşamla iç içe yaşamak isteyenler için ATSO Köy 4.0/Modern Yaşam Köyü Projesi değerlendirilmesi için Oda yönetim kuruluna sunuldu.

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a