banner244

Bir dua yeter!

Antalya’nın Elmalı ilçesinde bulunan ‘Ev Yemeğim’ işletme sahibi Sadık Günaç, ‘Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz’ kampanyasıyla örnek bir davranış sergiledi


Elmalılı genç lokantacı Sadık Günaç, aç, kimsesiz, yoksul ve cebinde yemek parası olmayanlar için ‘Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz’ kampanyasıyla gönülleri kazandı. Günaç, sulu ev yemek çeşitleri ile hizmet verdiklerini ifade ederek,  başlattıkları kampanyanın amacını anlattı. 2015 yılından bu yana Elmalı’da sulu yemek veren işletmelerden birisi olduklarını hatırlatan Günaç, “Çevredeki toplu yemek hizmetlerini aksatmadan biz veriyoruz. Aynı zamanda Elmalı’nın yoksulları ve kimsesizlerini de gün içerisinde gücümüz yettiğince işletmemizde ağırlamaya çalışıyoruz. Bu konuyla alakalı olarak anlamlı bir kampanya düzenledik” dedi.

 

Kapımız herkese açık


Günaç, “İlçemizde bulunan aç, kimsesiz, yoksul ve cebinde yemek parası olmayanlar için ‘Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz. Öğrenciler özellikle siz hiç çekinmeyin. Bir gün okulunuz bittiğinde siz de bir yemeği başka bir öğrenciye ikram edin. Bizden yana helaldir’ yazılı pankart hazırlatarak dükkânımıza astık. Buradaki en büyük amacımız ilçemizde aç kimsenin kalmamasıdır. Bu kampanyamızdan faydalanan çok sayıda vatandaşımız var. Bizden yana helal olsun yedikleri içtikleri. Kimsesiz, yemek ihtiyacını karşılayamayan, ailesi olmayan öğrencilerimiz var. İşletmemize geldikleri takdirde herhangi bir para gözetmeksizin karınlarını doyurmaktayız” şeklinde konuştu.

 

Paran yoksa dert etme


Günaç konuşmasını şöyle tamamladı; “Biz günlük olarak yaklaşık 10 kişiyi doyuruyoruz. İşletmemizde menüden ne seçerse yiyebiliyor gelen vatandaşımız. Cebinde yemek parası olmayan vatandaşımızı da doyuruyoruz. Bir dua etseler yeter. Bu kampanya yazısından sonra 5 vatandaş işletmemize gelerek, “Ölmüşlerimizin hayrı için yemek dağıtır mısınız?”dedi. Sonra da bir miktar para bıraktılar. İsteklerini yerine getirerek hizmetin en iyisini sunmaya çalışıyoruz.” ‘Restoran yemeği değil, ev yemeği yapıyoruz’ sloganı ile kaliteli hizmet sunduklarını aktaran Günaç, “İlçemizde aç kimse kalmaması için tüm vatandaşımızı işletmemize karınlarını doyurmaya bekliyoruz” diyerek kampanyanın devam edeceğini duyurdu.
Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a