banner153
banner230
banner203

Böyle  komedi  görülmedi

Antalya’da AK Partili belediyenin sahil ve Boğaçayı projelerine karşı 2 günde bir eylemler yapan çevreci platform üyeleri, Fransa’yı Trabzon zannetti.
A Platformu-Antalya, Isparta, Burdur, Denizli ve Kaş Platformu’nun sözcüsü Hediye Gündüz. Kendini çevreci olarak adlandıran bu grup, “Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentimizi felakete götürecek olan Konyaaltı plajına Yat limanı, Lara plajına kuruvaziyer Liman ve Boğaçay projesini kamuoyuna açıklamış bulunmaktadır” diyor, projelere karşı eylemler yapıyor. İnternette, Facebook isimli sosyal medya platformunda, bu A Platformu'nun aynı isimle bir hesabı da bulunuyor. Geçtiğimiz gün buradan bir paylaşım yapıldı. Evlere şenlik paylaşım ciddiye alındı. 29 Aralık 2017 günü A Platformu’nun profiline ait sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Burası ne Çin ne Maçin… Burası Çin'de bir dağ yolu sanıyorsanız ama değil! Burası, Trabzon/Çaykara/Ogene-Bayburt geçişi. Foto: Emine Oral Erdem paylaşımı” ifadeleri yer aldı. Oysa ki paylaşımda kullanılan fotoğraf, Türkiye’den değil Fransa'nın en ünlü bisiklet rotalarından biri olan Lacets de Montvernier. Bu paylaşımı görenler “çevreciyiz diye Antalya'da AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in projelerine karşı eylemler yapıyorlar, eleştiriyorlar ama Fransa'daki bir bölgenin Trabzon olmadığını dahi bilmiyorlar. Bunu anlayamayacak, göremeyecek kadar kör ve cahil bir bakış açısına sahipler” dedi.

Lacets de Montvernier nerede
Google'da; Fransa Bisiklet Turu’nun yapıldığı bu yer ile ilgili “Lacets de Montvernier düz duvara tırmanır gibi, sadece 3.4 km içinde 18 tane daracık ‘S’ virajı demek. Yani ortalama 500 metrede bir, en dar olduğu kısımda 150 metrede bir U dönüşü var. Bu esnada % 8.2 ortalama eğim ile tırmanılıyor. Bisikletçileri etkileyebilecek önemli noktalardan biri tırmanışın çok dar olması. Etap başlamadan dağıtılacak bir bildiri ile buradan araç geçişi sınırlandırılacak. Etap sonunda, Montvernier'den sonra da hızlı ve teknik bir iniş var. Son 5 km çok hafif yokuş yukarı,
düz sayılır” ifadeleri yer alıyor.
Şükrü AĞIRMAN

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Menute 12 ay önce

Foto ile çevreci eylemi karalamanın mantığı ne ? Siz akp’ye yalakalık yapacaksınız diye biz sahillerinizden mi olalım. Menderesin zenginliği yetmedimi? Başka kimi zengin etmek amaç, harcanan milyonlar bizim cebimizden çıkacak. Sonrası gökçekin dinazorları gibi olmasın, testi kırıldıktan sonra kime kızacağız ki..!

banner20

banner221

a