banner153
banner230
banner203

Bu sefer ‘he’ de be sayın Valim!

Geçen yıl Vali’ye içinde 50 lira olan bir mektup gönderip kampanyaları için destek isteyen SDÜ’lü öğrenciler Antalya’daki bir ilkokulun öğrencilerine forma yapılması için seferber oldu. Vali’ye “Geçen yıl olmadı bu sefer ‘he’ de be sayın Valim” başlığıyla e-mektup yazdı

Isparta’dan Antalya’ya destek

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencileri, kardeş şehir Antalya’nın Serik ilçesi Haskızılören Mahallesi İlköğretim Okulundaki 90 kadar ilkokul çocuğuna pantolon, kazak, monttan oluşan tek tip formalar yaptırmak için seferber oldu. Isparta Valisi’ne “Geçen yıl olmadı bu sefer ‘he’ de be sayın Valim” başlığıyla 2 sayfalık bir elektronik mektup yazıp destek istedi. Elektronik posta yoluyla gönderilen mektupta “Bu yazı Haskızılören Köyü İlköğretim Okulundaki bizlerden tek tip okul kıyafeti isteyen genç kardeşlerimize adanmıştır… Keşke devasa bir iyilik hareketi başlatabilseydik… Evet biz geçen sene denemiştik, sayın Valimize bir mektup yazıp 50 TL göndermiştik. Olmadı. Ama biz pes etmiyoruz. Haskızılören köyündeki öğrenciler bizden destek bekliyor. Gözlerden uzakta, gönüllerde yakında olan bu kardeşlerimiz tek tip bir okul kıyafeti istiyorlar. 6 bin TL civarında bir tutar, 3 bin lirası toplanıp firmaya gönderildi. Siparişler verildi. Ne yapıp yapıp, biz bu kalan parayı da bulacağız” ifadeleri dikkat çekti.

Vali’nin önderliğinde yardım

Mektubun devamında öğrenciler Vali’den destek istedi ve geçen yıl ki yardım kampanyasında gönderdikleri 50 lirayı da isteyerek “Evet sayın Valim, size geçen yıl gönderdiğimiz o 50 lirayı sizden geri istiyor, sizin de gönlünüzden ne koparsa o 50 TL’yi ekleyerek Baharoğlu Giyim firmasına havale yapmanızı arz ediyoruz. Ve bu sefer biz bu öğrenci kardeşlerimizi sizin önderliğinizde giydireceğiz. Pes etmeyeceğiz. Bu parayı bulacağız. Biz bir mum yaktık. Işığı büyütüp tüm Türkiye’yi aydınlatmak sizin elinizde. Hepimizin özlediği bu tabloyu tamamlayın. Bizlere bir adım yaklaşınca neler yapabileceğimizi görün. Aradığımız sadece güvenli bir el ve biraz ilgi, sevgi ve anlayış…” sözlerine yer verdi.

Bizler Ömer Halisdemirleriz

Kendilerini “Bizler sakallı, sakalsız, türbanlı, türbansız, tipli, tipsiz SDÜ'lü gençleriz. Bizleri dış görünüşümüzle yargılamayın. Sizler bizleri sadece sokaklardaki şeklimizle tanıyorsunuz… Bizler Ayşeyiz, Cereniz, Ahmetiz, Yaşarız, bizler Seyit Onbaşılar, Nene Hatunlar, Ömer Halisdemirleriz” sözleriyle tanıtan ve kimliklerini gizleyen isimsiz kahramanlar olan gençler, e-mektuplarında “Sayın Valim, siz bizleri yanlış anladınız galiba, geçen yıl size ‘bizleri aramayın, bulmaya çalışmayın’ derken, ‘yardımı arayın, yardımı mutlaka bulun’ demiştik. Ama siz ikisini de yapmadınız. Bu sefer ‘he’ de be…” ifadelerine başvurdu.

Aynı öğrencilerin çabası

Aralık 2016’da basında yer alan Vali Şehmus Günaydın’a yazılan mektubun kime ait olduğu henüz öğrenilememişti. Mektupta 80 bin üniversite öğrencisini birleştirecek bir kampanya başlatılması isteniliyordu. Yurt içi ve dışındaki dramatik yaşam koşullarından etkilenen bir grup SDÜ öğrencisi, Vali Günaydın'a 50 TL'lik bağış ve bir mektup göndermişti. Mektupta 80 bin üniversite öğrencisini birleştirecek bir kampanya başlatılması isteniyordu. Mektupta “Ülkemiz uçurumun kenarından geçiyor. Bizim bu kervanın dışında kalmamız beklenemez. Bizler soğuktan annesinin kucağında ölen Ereğli'deki Ayaz bebeği, Ermenek'te ölen işçilerimizin yırtık kara lastikli babalarını, yaralı haliyle ambulansa binerken bacım çizmelerimi çıkarayım mı sedye kirlenmesin diyen işçi kardeşimizi, şehitlerimizin çilekeş evlerini, ayakkabısız ailelerini, Astsubayımız Ömer Halisdemir’i unutamıyoruz” denilmişti.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a