banner153
banner230
banner203

Çavuşoğlu, Saime  Nine’ye sahip çıktı

Türkiye’nin dünyadaki güçlü sesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ülke çıkarları için her gün farklı bir ülkede olsa bile, gözü kulağı memleketi Antalya’da. Son örneği geçtiğimiz günlerde Akdeniz Manşet’te yayımlanan haberde görüldü

Erzincan’daki oğlunun eşi tarafından kapı dışarı edilen 97 yaşındaki Saime Nine’ye, Antalya’daki gelini de sahip çıkmamış, bir otel odasına yerleştirilen yaşlı kadın, “Ölseydim de bugünleri görmeseydim” diye gözyaşı dökmüştü. Olayın 17 Ekim tarihinde gazetemiz Akdeniz Manşet’te ‘Ağlatan vicdansızlık’ başlığıyla yer almasının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun talimatlarıyla Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile görüşülerek, 97 yaşındaki koca çınar Saime Kurt kaldığı otelden alındı ve Özel Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirildi.

Sosyal medyadan çağrı

Öte yandan AK Parti Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı, Muratpaşa’nın yardım meleği olarak da bilinen Cemil Düzen de haberin gazetemizde ve internet sitemizde yayımlanmasının ardından sosyal medyadan çağrı yaparak, Saime Kurt’un bir an önce kurtulması için çalışmalar başlattı. AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir de Cemil Düzen’in takip yapmasını istedi.

Çavuşoğlu’nun talimatlarıyla

Düzen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan ve AK Parti İl Teşkilat Başkanı Doktor Abdullah Işıkhan’a, il ve ilçe başkanlarına bilgi vererek Saime Nine’ye yapılacak olan yardımların hızlandırılmasını sağladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bizzat talimatlarıyla Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile görüşülerek, Saime Kurt, bugün iki görevliyle ambulansa bindirilerek otelden alındı ve Özel Engelli Bakım Merkezi’ne yerleştirildi. Saime Nine’nin sağlığı ile ilgili tüm sağlık hizmetlerinin başlatıldığı bildirildi.
  

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a