banner153
banner230
banner203

Cezadan kurtulamadı

“Bozuk ürün satmıyorum” dedi, yapılan denetimde cezayı yedi


Patronla karakolluk oldu

Antalya’nın Aksu ilçesindeki Yaylalı AVM’nin pastacısı Süleyman Mutlu; patronu Mustafa Nişancı’nın tarihi geçmiş bozuk ürünleri, bazı ürünlerin imalatında kullanmasını istediğini, karşı çıktığı için 20 Eylül günü darp edildiğini iddia etti. Patronu aleyhine savcılığa suç duyurusunda bulunan Mutlu, BİMER’e başvurdu. Olay 27 Eylül günü basına yansıdı, iş yeri sahibi ise 5 Ekim günü gazetelere tekzip gönderip bozuk, günü geçmiş ürün satmadığını, ruhsatının bulunduğunu savundu.

 

Bozuk ürün tescillendi

Personel Mutlu’nun 20 Eylül’deki şikayetiyle Aksu Belediye Zabıtası ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürlüğü 2 Ekim’de iş yerini denetledi. Bakanlık birimi Yaylalı Unlu Mamulleri Nişancı-Nişancı Un Hububat isimli limited şirketteki denetiminde son tüketim tarihi geçmiş ürün bularak iş yerine idari para cezası kesti. Bunu da geçtiğimiz gün çalışana bildirdi. Yediği cezaya rağmen iddiaları yalanlayan işverenin pişkinliği ise pes dedirtti.

 
Broşürle tanıtım yaparak tatlı ve pasta sattığını da duyuran iş yerinin sadece ekmek ve unlu mamuller üretim izni olduğu da tespit edildi.Şükrü Ağırman

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a