banner153
banner230
banner203

CHP’li başkana  tehdit suçlaması

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan Fatih Eğilmez isimli vatandaş; Döşemealtı Belediye Başkanı CHP’li Turgay Genç ve bazı isimler hakkında tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. 11 Ekim 2017 tarihli suç duyurusunda suçlananlar arasında Döşemealtı Spor Kulübü Başkanı Zafer Cihan Sidel ile Belediye Özel Kalem Müdürü Servet Özdemir ve başkanın bir yakın koruması da var. Olayda güreş başpehlivanı Ali Altun’un da ismi geçiyor ancak Altun suçlanmıyor. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor. 

Hakaret iddiası
Fatih Eğilmez “CHP’li Başkan Turgay Genç, belediye başkan adayı olduğu dönemde, 2014 Mart seçimleri öncesinde, 17-25 Aralık 2013 hain darbe girişimi sonrasında, 25 Ocak 2014 tarihinde @TurgayGencCHP isimli eski twitter hesabından dönemin Başbakan’ı olan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren ifadeler kullanmıştı. ‘Başbakan ve şürekası; istediği kadar yolsuzlukları örtmeye, soruşturmaları önlemeye çalışsın; CHP, yolsuzlukların peşini bırakmayacaktır’ diyerek hakaret etmişti. Ben de arkadaşı olarak kendisini 3 ay kadar önce uyardım. Beni dinlemedi. Daha sonra aramız açıldı. Kendisini ilgili yerlere şikayet ettim. Bununla ilgili soruşturma da sürüyor. Aramızda özel sorunlar da vardı. Bir gün adamları beni zorla bir arabaya bindirmeye çalıştı. Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmemek için içeriğini açıklayamıyorum. Şikâyetim devam ediyor” dedi.

Randevu talep etti
Öte yandan Fatih Eğilmez isimli vatandaş soruşturma açıldığından bu yana Antalya Adliyesi önünde 2 kez tek kişilik eylem yaptı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreve davet ederek kendisinden 10 dakikalık bir randevu talep etti. Adliye önünde üzerinde “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektup” yazan ve şikayetlerinin yer aldığı bir açıklama bulunan dev pankartı taşıyan Fatih Eğilmez, “2 ay önce Cumhuriyet Savcılığına ve CHP Genel Merkezine yaşananları dosya halinde bildirdim. Bu dosya sayın Kılıçdaroğlu’nun önüne getirilmiş olsaydı, ilgili belediye başkanını 5 dakika dahi partisinde tutmayacağına, onun saygınlığına ve ahlakına güvenerek inanıyorum” dedi.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Deniz Özbakır 12 ay önce

Turgay Başkanın muhalifleri seçim çalışmalarına başlamış.
Yaptığı başarılı işler ve hayata geçirdiği projelerden önünü kesemeyenler çamur atmayı iyi bilirler.
Turgay Başkanı tanıyan ve bilen herkes bunun karalama çabası olduğunu görür zaten.

banner20

banner221

a