banner244
banner203

Cuma Pazarı ÜÇ PARÇA!

Sokak pazarları kaldırıldı

CHP’li belediye Antalya’da halkın ve esnafın itirazına, imza kampanyalarına rağmen Muratpaşa Cuma Pazarı’nı kaldırarak üç ayrı mahallede kurulmasına karar verdi. Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz yürütmeyi durdurma kararı aldı. 5 Nisan 2018 tarihli komisyon ve ek mecliste alınan kararla Muratpaşa Belediyesi bazı sokak pazarlarını kaldırdı ve taşıdı.

6 pazar daha

Muratpaşa Cuma Sokak Pazarı Kızılsaray’dan kaldırılacak, Çaybaşı ve Üçgen’de okul alanlarına, Varlık Mahallesi’nde ise kapalı alana kurulacak. Şirinyalı Cumartesi, Dutlubahçe Çarşamba ve Konuksever Cumartesi sokak pazarları ile Doğuyaka, Meltem ve Konuksever pazarlarının hakkında da kurulma kararı ve taşınma kararının alınması uygun bulundu.


Bölge halkı ve vatandaş buna karşı pazar içerisindeki stantlarda “Pazarıma Dokunma” sloganıyla imza kampanyası başlatmış, haberi gazetemizde yer almıştı. Başkan Öz, emniyetin Üçgen’de trafik yoğunluğu olduğunu bildirdiğini, Çaybaşı’nın mevcut pazara uzak olduğundan ilgili bölgeye hizmet edemeyeceğini, Çaybaşı için zaten pazar kurulma kararı alındığını, pazarın bulunduğu alanın daraltılıp yerinde kalmasını ve nihai mahkeme kararlarının beklenmesini istedi.

Şükrü AĞIRMAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a