banner153
banner230
banner203

Devrim devrildi!

CHP’nin 36’ncı olağanüstü kurultayı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Kurultayın ikinci gününde yapılan Parti Meclisi (PM) seçimlerinde 5 Antalya vekilinden hastanede tedavi gören eski genel başkan Deniz Baykal ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın dışındaki 3 Antalyalı vekil yarıştı. Ancak kazanan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan Çetin Osman Budak oldu. ATSO eski Başkanı da olan Çetin Osman Budak; 513 oyla Parti Meclisi’ne girdi. Budak, PM’ye ikinci kez girmiş oldu.

Kara ve Kök karalar bağladı

Öte yandan milletvekilleri İlhan Cihaner ile Selin Sayek Böke’nin başını çektiği Sol Cesaret Grubu’nun listesinden seçime giren Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara 290 oyda, bu kurultayda genel başkan adayı olan ve Kılıçdaroğlu’na karşı başkanlık seçimini kaybeden Muharrem İnce’nin Umudun Grubu listesinde bulunan Antalya Milletvekili ve PM üyesi Devrim Kök ise 275 oy olarak bu kez PM’ye giremedi. Devrim Kök; vakti zamanında eski genel başkan Deniz Baykal’ın başkanlığı ve istifası döneminde, Baykal’a da muhalif olmuştu. Milletvekili Kök, Antalya İl Başkanı olduğu dönemde eski genel başkan Deniz Baykal’ın fotoğrafının makamından indirilmesine de seyirci kalmıştı. 

Muhalif iki isim

Alınan sonuçlara göre tedavi gören eski genel başkan Deniz Baykal, aday olmayan Mustafa Akaydın ve Kılıçdaroğlu’na destek veren Çetin Osman Budak dışındaki Antalya milletvekilleri Devrim Kök ile Niyazi Nefi Kara’nın ayrı ayrı listelerden Genel Başkan Kılaçdaroğlu’na muhalif olduğu anlaşılıyor. Devrim Kök’ün PM’ye yeniden girememesi, Antalya’da siyaset kulislerine de bomba gibi düştü. Parti Meclisi’ne Antalya’dan bireysel olarak aday olan Barış İşbilen 55, Yusuf Meriç ise 13 oy alabildi.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a