banner153
banner230
banner203

Esnaftan asfalt talebi

Aylardır sokaklarının asfaltlanmadığını ileri süren bir esnaf, “Biz de 40 yıl dayanma ömrü bulunan asfalttan istiyoruz” dedi

 Antalya Muratpaşa Belediyesi, kendisine ait asfalt tesisinde yüksek üretim kalitesini korumak ve takip etmek için laboratuvar kurdu. Asfalt plentinde; üretim bandından çıkan asfalt, laboratuvar testinin ardından kamyonlara yüklenecek. Açılışını CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı Döşemealtı’nda 10 dönüm alanda kurulan asfalt üretim tesisi saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip. Tesiste kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel kişilere nakliye hariç tonu 80 liradan asfalt satışı yapılıyor. Kazı gibi çalışmalarla müdahale edilmediği takdirde üretilen asfaltın 40 yıl dayanma ömrü bulunuyor.

 

‘Mağdur olduk’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Tesisimizin kurulduğu tarihten itibaren 20’nin üzerinde mahallemizde asfalt çalışması gerçekleştirdik. Ekiplerimiz Çağlayan Mahallesi’ndeki yolları etap etap yenilerken Memurevleri Mahallesi’nde çalışmalarını tamamladı. Yakın zamanda Güvenlik Mahallemiz’de çalışmalara başlayacağız” dedi. Ardandan Güvenlik Mahallesi’nde de çalışmalar başladı. Ancak bir esnaf, başkanın evinin bulunduğu Çağlayan Mahallesi’ndeki sokaklarda asfalt ihtiyacı yokken bu alanlarda asfaltlama işlemi yapıldığını, kendisine ait YD Mimarlık şirketinin bulunduğu Meydankavağı Mahallesi 1570/1 Sokak’ta ise aylardır asfaltlama işlemi yapılmadığını, mağdur olduklarını ileri sürdü, “Biz de 40 yıl dayanma ömrü bulunan asfalttan istiyoruz” dedi.

 

Şükrü Ağırman

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a