banner153
banner230
banner203

Geleceğe büyük destek

İş adamı Tunç Terzioğlu, Antalya’nın önde gelen büyük firmalarının önemsiz görerek destek olmadığı Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Basketbol Takımı’na sponsor oldu.

Kimse oralı olmadı
Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Basketbol Takımı mücadele ettiği ligde sezon açılışı öncesi malzeme ve öğrencilerin forma ihtiyacının karşılanması amacıyla sponsor arayışına girdi. Kulüp yöneticileri ve okul idarecilerinin Antalya'nın önde gelen büyük firmaları ile yaptıkları görüşmelerden ise sonuç çıkmadı. Geçtiğimiz yıllarda kullanılan malzemelerle maçlara hazırlanmaya başlayan Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Basketbol Takımı sporcularının bu problemini öğrenen T-T Sigorta ve Emeklilik sahibi Tunç Terzioğlu, kulüp yöneticileri ile irtibata geçerek takıma sponsor olmak istediğini ve gerekli yardımı yapacağını aktardı.

Takımın ihtiyaçlarını karşıladı
Geleceğin genç yeteneklerine maçlarda giyecekleri forma, ayakkabı ve malzemeleri temin eden Tunç Terzioğlu, “Bir tanıdığım vasıtasıyla Atatürk İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü Basketbol Takımı'nın başarılarını duydum ve destek olacak bir sponsor aradıklarını öğrendim. Ben de memnuniyetle karşılayarak seve seve kabul ettim. Takımın isteklerini ve taleplerini dinledikten sonra da gerekli ihtiyaçları karşıladık. Birçok firma ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlanması da gerçekten Türk sporu adına vahim bir durum. Sonuçta çok çok büyük rakamların oluşturduğu bir gider değil, bireysel olarak dahi karşılanabilecek bir tutar. Bu rahatlıkla karşılanabilir” ifadelerini kullandı.

Amatör sporlar destek görmüyor
Daha öncesinde Antalya'da tanınmış birçok firmaya gidildiğini ancak olumsuz yanıt alındığını öğrenmesinin destek kararında önemli olduğunu belirten Terzioğlu, “Aslında büyük veya küçük firma demeden her kesimin okul takımlarına veya amatör branşlardaki sporculara en çok destek olması gerektiğini düşünüyorum. Büyük firmalar karşılığında maddi ve tanıtım anlamında bir karşılığı yoksa bu tarz desteklerin içinde olmayı tercih etmiyorlar. Ama bu tarz girişimlerden uzak durmaları gerçekten çok üzücü. Birçok kurumda ciddi miktarda aidatlar toplanıyor. Bunun küçük bir kısmı ile devlet okullarının spor kulüplerine destek olsalar, bu çocukları çok daha güzel yerlerde görürüz” dedi.

Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a