banner153
banner230
banner203

Hastane odasında yardım çığlığı

Doğuştan yüzde 92 engelli

Antalya’da yaşayan doğuştan yüzde 92 ortopedik engelli 32 yaşındaki Özgür Akbayrak, sağılık sorunları nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kaldığını ve 1,5 yıldır iş bulamadığını belirterek yaşadığı zorlukları anlattı. Akbayrak, yakın bir zamanda da babasını kaybetmenin acısına dayanamayarak kalp krizi geçirdiğini ifade ederek, “Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde birkaç gündür tedavi görüyorum. Kalbime pil takıldı. Hastaneden taburcu olunca sokaklarda kalacağım. Gidecek kimsem yok. Bir an önce iş istiyorum” şeklinde konuştu.  

Üzüntüden kalp krizi geçirdi

‘Ne yapacağımı bilmiyorum’ diyerek çaresiz olduğunu ifade eden Özgür Akbayrak, “10 yıldır Antalya’da yaşıyorum. Babamı yakın bir zamanda kalp krizinden kaybettim çok üzüldüm. Ben 1,5 yıl önce Belek’te bir otelde çalışıyordum. Bu sırada hastalandım, gizli kalp varmış bende, ciğerlerim ve böbreklerim su toplamaya başladı. Belek’te bir otelde ön büroda çalışıyordum. Sağlık sorunlarım nedeniyle işimden ayrılmak zorunda kaldım. Kimsem yok. Üç aydan üç aya engelli maaşı alıyorum. Bin 700 lira. Bu para ile geçinemiyorum. İşsiz kaldıktan sonra iş başvurusu yapmadığım yer kalmadı iş bulamadım. Kalacak yerim yok. Üzüntülere dayanamayarak kalp krizi geçirdim. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatıyorum. Kalbime pil takıldı. Hastaneden çıkınca işim olmadığı için büyük bir ihtimalle sokaklarda kalacağım. Kalbim bu acılara nasıl dayanacak bilmiyorum. Maddi imkânsızlıklar ve işsizlikten dolayı çok üzülüyorum” dedi.

Para değil iş istiyor

Çoğu zaman aç kaldığını,  ekmek alacak parası olmadığını ifade eden Özgür Akbayrak, “Yardımseverlerden para değil, sadece yapabileceğim iş istiyorum. İşim olursa aldığım maaş belli olur ev kiramı öderim. Ne yapacağımı bilemiyorum çaresiz durumdayım. Tıkandım artık. Yaşadığım strese dayanamayarak kalp krizi geçirdim ölümden döndüm kalbime pil taktılar. Çok kötü şeyler yaşadım. Bir ay önce hastaneye tedavi amacıyla yattım 72 lira tutan ilaçlarımı para bulamadığım için kemdim alamadım. Yetkililerin beni duymasını istiyorum. Sayın valimizin, belediye başkanlarımızın ve hayırseverlerin bana iş konusunda yardımcı olmalarını istiyorum. Hastane odasından sesimi duymalarını istiyorum” diyerek gözyaşlarını tutamadı.
Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a