banner153
banner192
banner203

İkinci tur yarın

Sarıgül ve Arslan yarışacak

Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bakanlığın kararıyla 15 Haziran 2017 günü olağanüstü seçimli genel kurula gitmişti. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için olağanüstü genel kurul bugün ikinci kez toplanıyor. Esnaf odasının Bakanlık kararıyla yönetimine heyet atanmış ve seçilen heyet, odanın olağanüstü genel kurula götürülmesi kararını almıştı. Antalya Otobüsçüler Odası’nda esnafın çoğunluğunun adayı Salih Sarıgül oldu. Sarıgül’ü eski başkanların ve toplu ulaşım ile taşıma sektörünün başkan ve yöneticilerin çoğunun desteklediği gelen bilgiler arasında.

Esnafın desteği Sarıgül’e

Esnafın büyük kısmının Sarıgül’ü desteklemesinin sebebi projeleri ve vaatleri. Sarıgül, başta Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere belediyeler ve kamu kurumlarıyla uyumlu bir çalışma sergileyen bir isim olarak ön plana çıkıyor. Seçimde istifalar sonucu başkanlık görevine seçilen, olaylı eski başkan Ali Tüzün’ün devamı olan Yasin Arslan da aday olacak. Ne var ki Ali Tüzün’ün devamı olarak görülen Yasin Arslan’a tepkiler de dinmek bilmiyor.

Esnafı sevindiren çalışmalar

Sarıgül’ün seçildiği takdirde, yeni ulaşım zammını korumak, otobüsçü-minibüsçü birleşmesindeki 25 bin liralık ödemelerin taksitlerinin süresini uzatmak konularında çalışmalar yapacağı öğrenildi. Facebook sayfasından açıklama yapan Sarıgül, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Türel ile esnafımızın sorunlarını ve çalışmayan esnafımızın sıkıntılarını görüştük. M plakalı araçlarımız yapılacak çalışma ve cihaz (Antalyakart) takılması sonrası hizmete girecektir” müjdesi de verdi. 

681 isim oy kullanacak

Olağanüstü seçimin ikinci turu yine Antalya Akdeniz Sanayi Sitesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kentteki 450 adet AU plakalı özel halk otobüsünün işletmecileri olan 681 esnaf oy kullanacak ve başkanını seçecek. Seçilen isim, 6 ay görev yapacak. Ardından ise olağan genel kurul ve seçim yapılacak. Salih Sarıgül, “Esnaf arkadaşlarımız ve büyüklerimizle yapılan istişare neticesinde şehrimizin yöneticileri ile uyumlu, odamızın kaybedilen değerlerini yeniden kazandırmak adına; güçlü, çalışkan bir ekip ile Antalya Otobüsçüler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası başkanlığına adayım, desteklerinizi bekliyorum” dedi.

Ne olmuştu?

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’yi iddiaya göre alkollü bir şekilde tehdit eden, karakolluk ve adliyelik olan, hakkında suç duyurusu yapılan olaylı başkan Ali Tüzün, başkanlık görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Tüzün döneminde değnekçi parası adı altında toplu ulaşım esnafından para alınması ve depolama alanlarındaki işletmelerden kira alınması başta olmak üzere birçok iddia ayyuka çıkmıştı. Bu iddiaları inceleyen bakanlık müfettişlerinin raporu doğrultusunda oda yönetimine heyet atandı. Heyetin odayı olağanüstü seçime götürmesi istendi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere gelen yazı doğrultusunda 17 Mayıs 2017 akşamı Otobüsçüler Odası yönetimine; AESOB yöneticisi de olan 3 esnaf odası başkanını atadı. Bayram Dal yönetiminde Musa Kazım Buhurcu ile Ali Kardiyan’dan oluşan 3 isim heyet olarak yönetime görevlendirildi. Heyet, Otobüsçüler Odasını 15 ve 22 Haziran’da olağanüstü genel kurula götürdü.


Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20