banner153
banner192
banner203

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Mantıki hatalar

Sinemis Otel Antalya’nın merkezinde Muratpaşa ilçesi Altındağ Mahallesi’nde yer alıyor. 7 katlı otele yapılan yangın merdiveni ise adeta gözlerimizi yaşartıyor. Çünkü yangın merdiveni ikinci katta bir pencere önünde son buluyor. Merdivenin yapılış amacı sanki dostlar alışverişte görsün. İnsan hayatına verilen değer, otel sahiplerinin müşteriye bakış açısı, mantıki hataların tamamı, bu fotoğraf karesinde adeta gözümüze batıyor.

Merdiven neden yarım

Daha önce de Dutlubahçe Mahallesi Fatih Caddesi numara 22’deki Bekir Bayır Apartmanı’nın yangın merdiveninin birinci katta bittiği objektiflere yansımıştı. Bu kare de Akdeniz Manşet gazetesinde 5 Nisan 2015 günü “Bir garip merdiven” başlığıyla haber olmuştu. Göstermelik yangın merdiveninin yangın yönetmeliğine uygun olup olmadığı, otel sahiplerinin yangın merdivenini neden tamamlamadığı merak ediliyor.

Otelin tanıtımıyla ilgili internette yapılan aramalarda, yangın merdiveninin eksik olduğu da göze çarpıyor. Bu kareleri gören yerli veya yabancı turist, otele geliyor mu merak ediliyor.


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20