banner153
banner192
banner203

KALEİÇİ’nde ‘Bagi’ dönemi

İki giriş yeri verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ile Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ruhiye Sami’nin çabalarıyla Kaleiçi’nde ‘bagi’li dönem başladı. Yoğun şikayetler sonucu özel araç trafiğine kapatılan Kaleiçi için bagi ismi verilen golf araçlarından 6 adet satın alındı. Bu araçlar Kaleiçi’nin giriş kapılarına konuldu. Buna benzer bir hizmeti Tudors gibi bazı barlar veriyordu. Yapılan son düzenlemeyle birlikte Kaleiçi ulaşıma kapatılarak her ev ve esnafa iki araçlık otopark yeri tahsis edildi. Ancak dışarıdan gelen özel araçlar buraya giriş yapamıyor. Bagiler için Üçkapılar yakını Acar Taksi Durağı yanındaki Kocatepe Sokak ve Saat Kulesi yanından 2 giriş verildi.

20 dakikada bir turluyor

Yenikapı Sokak ve Dönerciler Çarşısı yanı Mescit Sokak’tan ise 2 çıkış verildi. Araçlar bu 2 giriş ve çıkışı kullanıyor. Bagiler için ayrıca 2 güzergâh oluşturuldu. Yeşil güzergah Kaleiçi’nin iç bölgelerini dolaşıyor, sarı güzergah ise dış cephesini. Araçlar her 20 dakikada bir yolcu olsun ya da olmasın Kaleiçi’ni turluyor. Satın alınan 6 bagiden 4’ü 6 kişi, ikisi ise 8’er kişi kapasiteli. Hasta, yaşlı, engelli herkes bu araçları tercih ediyor. Bagiler sabah 9'dan gece saat 24’e kadar hizmet veriyor. Vatandaş aracını belediye otoparkına park ederek Yenikapı Sokak ve Saat Kulesi girişlerinden bagi araçlarıyla Kaleiçi'ne ulaşım sağlayabiliyor. Üçkapılar’dan bagili girişin ise bölgenin yaya yolu olması nedeniyle sağlanamadığı öğrenildi. 

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Meltem can 6 ay önce

Biz binmek istediğimizde sadece yaşlı ve engellilerin binebildiğim söylediler.öyle vatandaşı kapsamıyor yani

Misafir Avatar
Zekikarakus 6 ay önce

52 yaşında emekli bir vatandaşım. Ben binmek istediğimde yaşlı olmadığımı söylediler. Yaşlı olmak için 90 yaşında mi olmak gerekiyor. Vatandaşa açık olan bu hizmeti kullanmama engel oldular niye hakkım ihlal edildi anlayamadım

banner20