banner244

KAŞ’A MODERN TOPTANCI HALİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi proje hazırlıklarını tamamladığı Türkiye’nin en büyük toptancı hal projelerinden birini Kaş’ın Kınık Mahallesi’nde hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ‘Avrupa’nın en güzel hallerinden biri olacak’ dediği toptancı hal kompleksi 120 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 25 Aralık tarihinde gerçekleşecek yapım ihalesine yeterli kriterleri taşıyan yerli ve yabancı istekliler katılabilecek. İçerisinde caminin de yer aldığı dev projenin 1200 günde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Tek çatı altında
Türkiye’nin tarıma en çok yatırım yapan belediyelerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi, tarım sektörüne destek olmaya ve toptancı hal yatırımlarına devam ediyor. Komisyoncu dükkanları, tüccar ardiyeleri, soğuk hava deposu, idari binası, sosyal tesisleri, banka, restoran, kafeteryaları, 1200 kişilik camisiyle Kınık Toptancı Hali ülkemizin en büyük toptancı hallerinden birisi olacak. Kınık’ta 700 dönüm alan üzerine inşa edilecek hal, bölgedeki halleri tek çatı altında toplayacak.

1200 kişilik cami
Projenin ilk etabında genişleme alanı hariç 120 adet 190 metrekarelik komisyoncu dükkanı, 64 adet 350 metrekarelik, 40 adet 650 metrekarelik, 8 adet 1000 metrekarelik, 8 adet de 1800 metrekarelik tüccar ardiyesi bulunacak. 1200 kişilik cami, 4 bin 500 metrekarelik idari bina, 15 bin metreküp soğuk hava deposunun yanı sıra 70 metrekare ile 110 metrekare arasında değişen banka, restoran, kafeterya gibi bazı ticari dükkanlar da yer alacak.
Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a