banner244

Konyaaltı’nda aday patlaması

CHP’li Muhittin Böcek’in 18 Nisan 1999 yılından bu yana başkan olduğu Antalya Konyaaltı Belediyesi’nde aday adayı patlaması yaşanıyor. Aday adayı sayılarının 30’a yaklaşacağı tahmin ediliyor. Öyle ki Döşemealtı Belediye Başkanı CHP’li Turgay Genç’in de Konyaaltı Belediye Başkan Adayı olabilmek için bölgede “Turgay Genç’i tanıyor musunuz?”, “Onu başkan olarak görmek ister misiniz?” gibi soruların sorulduğu telefon anketi yaptırdığı biliniyor. Vatandaşa yöneltilen sorularla ilgili yapılan anketin devam edip etmediği ve sonucu bilinmiyor. Ancak Genç hemen her hafta birkaç gün Ankara’da genel başkan yardımcıları ile birlikte yemeklerde buluşuyor. Henüz resmi başvuru yapmayan Genç’in mevcut başkanı olduğu Döşemealtı yerine neden Konyaaltı ilçesinden aday olmaya çalıştığı ve bu yönde Ankara’da kulisler yaptığı ise merak konusu oldu.

Öte yandan Konyaaltı ile ilgili olarak Necati Kök, Sevgi Doğan, Orhan Budak, CHP eski İl Başkanı Avukat Semih Esen, Hüseyin Akyıldız, Halil Zengin, Süleyman Özdemir, Süleyman Sakin, Ali Abbas Yılmaz, Büyükşehir ve Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Avukat Cansel (Çevikol) Tuncer, Eczacı Nuri Özkul, Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Mimar Sebahat Çevik, Eğitim-İş Antalya Şubesi başkanlığının ardından bir dönem Eğitim İş Sendikası Genel Başkanlığı yapan ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı seçilen Mehmet Balık’ın resmi olarak başvuru yaptığı öğrenildi.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Ali Abbas YILMAZ E.Vergi Dairesi Müdürü Yeminli Mali Müşavir CHP Konyaaltı Belediye Başkan A.Adayı 7 ay önce

Şükrü bey;Haner ve yorumunuz için teşekkür ederim.Önce şunu belirteyim,ben Muhittin Böcek Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olduğu için aday olmadım.Her koşulda adayım.Hatta Böcek Konyaaltı’nda kalsaydı veya kalmak isterse karşısına adayım.
Böcek’in partililiğine ve siyasi duruşunun karşıda değişimin adayıyım.Üye tabanının büyük çoğunluğu beni tanır.Üç seçim İki referandum da ayak basmadığım ilçe ve mahalle kalmadı.Selamlar

banner20

a