banner244

Kumluca Katı Atık Tesisi startı verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca’ya bir yatırım daha kazandırıyor. Güzören Köyü’nde 205 bin 289 metrekare alanda Katı Atık Düzenleme ve Depolama Tesisi yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın batı bölgesindeki ilçelerinden kaynaklanan evsel nitelikli katı atıkların, belediye atıklarının işleme, bertaraf, depolama geri dönüşüm, geri kazanım, enerji üretimi, bertaraf ve düzenli depolanması işleri yap-işlet-devret modeli ile inşaat dahil 29 yıla kadar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun ilgili hükümlerine göre 20 Aralık tarihinde ihalesini gerçekleştirecek.

29 yıllığına ihale edilecek
Söz konusu tesis, Kumluca’da bulunan mevcut katı atık depolama tesisi alanında kurulacak. Sınırlı ayni hakka konu olan tesislerin tahmin edilen keşif bedeli 35 milyon TL. Yapım bedeli bu bedeli aşarsa, lehtar idareden herhangi bir talepte bulunamayacak. Artırıma esas ilk yıl hak bedeli 25 bin TL+KDV olarak belirlendi. Bu tutar her yıl ÜFE oranında artırılacak. Hak lehtarı ayrıca yıllık toplam gayri safi hasılat üzerinden yüzde 1+KDV tutarını idareye ödeyecek. İşletme süresi sözleşmenin imzalanması tarihinden itibaren inşaat süresi dahil 29 yıl olacak.

Yerli yabancı isteklilere açık
İstekliler, işin tahmin edilen keşif bedeli 35 milyon TL ile artırıma esas Tahmini İlk Yıl Hak Bedeli olan 25 bin TL’nin toplamı olan 35 milyon 25 bin TL’nin yüzde 3’üne denk gelen 1 milyon 50 bin 750 TL’yi, geçici teminat olarak verecekler. İşin tahmini keşif bedeli 35 milyon TL ile ihale sonrası belirlenen ilk yıl hak bedeli toplamının yüzde 6’sı da kesin teminat bedeli olarak belirlendi. Ayrıca kesin teminata ek olarak ikinci yıl ve devamındaki her yıl için kira artışından dolayı kesin teminat tamamlattırılacak. İhale yerli ve yabancı isteklilere açık. İsteklilerin, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen belgelendirme kuruluşları veya Uluslararası Akreditasyon Forumu Karşılıklı Tanınma Antlaşmasında yer alan ulusal akreditasyon kurumlarınca akredite edilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından düzenlenmiş TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve TS EN ISO 14001:2005

Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile iş deneyimi belgelerini ibraz etmeleri gerekecek.
Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a