banner244
banner203

METAL ‘BAHAR’I!

Hayvancılık ve Hayvansal Ürünler Meslek Komitesi’nde seçime girdiği Bahar Tavukçuluk şirketinin Organize Şubesi’nde yetkili olmadığı ortaya çıkan ATSO Başkan adayı Ali Bahar, 21’inci grup Metal Makine ve Teknik İmalatı Meslek Komitesi’nden meclise girdi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 7 Nisan’da yapılan meslek komitesi seçimlerinde meclise seçilen 111 üyenin isimleri kesinleşirken, ATSO başkanlığına soyunan OSB Başkanı Ali Bahar’ın duyanı şaşırtan bir hatası ortaya çıktı. Söz konusu seçimlere ATSO Başkan adaylarından Ali Bahar, 2’nci Grup Hayvancılık ve Hayvansal Ürünler Meslek Komitesi’nde Bahar Tavukçuluk Gıda İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin Organize Şubesi ile girdi. Bu grupta Turkuaz listenin galip gelmesiyle birlikte Bahar, ATSO meclis üyeliği hakkı elde etti. Ancak meclis üyelerinin askı sürecinde, Bahar’ın bu şirkette yetkili olmadığı ortaya çıktı.

İş çevrelerinde şaşkınlık

Bu arada, Bahar’ın ‘tedbiren’ 21’inci grup Metal Makine ve Teknik İmalatı Meslek Komitesi’nden seçime giren Akmetal Asansör San. ve Tic. Ltd. Şti. üzerinden ‘müdür’ yetkisiyle ATSO Meclis üyesi olduğu öğrenildi. ATSO başkanlığı yarışında mevcut başkan Davut Çetin’in rakibi olan ve meslek komitesi seçimlerini açık farkla kaybetmesine rağmen hala başkanlık iddiasını devam ettiren Bahar’ın bu hatası iş çevrelerinde şaşkınlıkla karşılandı. Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi Başkanı da olan Bahar’ın ATSO meclisinde kendi sektörü yerine metal sektörünü temsil edecek olması ‘trajikomik’ olarak nitelendirildi.

Organ seçimleri yarın

Öte yandan, ATSO’nun yeni başkanını, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu ve TOBB delegelerini belirleyecek olan seçimyarın yapılıyor. ATSO’da sabah 10.00’da başlayacak oylama 17.00 itibarıyla sonlanacak. Seçim süreci, daha sonra yapılacak Meclis Başkanı, Başkanlık Divanı ve ATSO Komisyonları seçimleri ile tamamlanacak.
Yunus ERDOĞAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a