banner153
banner230
banner203

Müftülük bile illallah etmiş

Pranga yöntemi
Antalya’da Kaleiçi Barbaros Mahallesi Mescit Sokak numara 7/A’da bulunan Muratpaşa İlçe Müftülüğü hırsızlara karşı güvenlik kameralı önlem aldı. Müftülüğün bulunduğu bina ve cami ile abdest alınan alanlar ve umumi tuvaletleri gören noktalara çok sayıda kamera yerleştirilmişti. Buna rağmen sorunlar yaşanmaya devam edince musluk hırsızlarına karşı çeşmeler kaynak makinesiyle duvara sabitlendi. Halk arasında pranga ya da kelepçe denen yöntemle duvara sabitlenen muslukların çalınması zorlaştırıldı.

Emniyet göz açtırmıyor
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü polisleri ve özellikle Hırsızlık Masası dedektifleri bu konuda çok hassas çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya merkez ve ilçelerinde rahle ve musluk çalanlar bu malzemeler ile birlikte ele geçirilmişti. 29 Ocak günü kent merkezinde Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi’ndeki Hayırseverler Camisi’nde meydana gelen hırsızlık olayı sonrası 52 rahleyi çalan 3 şüpheli yakalanmıştı. Bir vatandaşı yaralayarak olay yerinden kaçan şüpheli şahıslar hakkında yapılan incelemede, çok sayıda hırsızlık suçlarından, uyuşturucu ticareti yapmaktan, uyuşturucu kullanmaktan, yağma, yaralama, mala zarar verme, konut dokunulmazlığı, sahtecilik gibi suçlardan kayıtlarının olduğu anlaşılmıştı. 3 şüpheli de 30 Ocak günü tutuklanmıştı.

Musluk hırsızları
28-29 Ocak’ta Kumluca ilçesindeki Mimar Sinan, Kaba Armut ve Camikırığı Camilerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak ise 2 kişi yakalanmıştı. Şahıslar hakkında yapılan incelemede Kumluca İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan okul ve cami olmak üzere toplam 14 ayrı hırsızlık olayını da gerçekleştirdikleri anlaşılmıştı. Tutuklanan şüphelilerin göstermiş oldukları yerlerde çok sayıda çalıntı olduğu tespit edilen musluk bulunarak müştekilere tek tek teslim edilmişti. Öte yandan Antalya merkezde Muratpaşa ilçesinde son bir ayda 7 caminin musluklarını çaldığı belirlenen bir kişi yakalanmış, şüpheli şahıs pansiyon ücretini ödeyebilmek için muslukları çaldığını söylemişti.

Şükrü AĞIRMAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a