banner244

Müze’de bir kafe!
banner246

Müzeye giriş de zamlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere sayısı 55 olan müze ve örenyerlerinin giriş ücretine yüzde 20-50 arasında zam yapmıştı. Antalya Müzesi’nde Müzekart 70, giriş bilet fiyatları ise 30 liraya çıkarılmıştı.

Su içmenin bedeli 6 lira

Müzeye gidenlerin dudakları, müze içerisindeki kafenin fiyatlarını görünce uçukladı. Zira Müze’nin Kahvesi isimli mekanda su 6 lira. Çay 6, bitki çayı 7, soda 6, kutulu içecekler 10, Türk Kahvesi 11, sıcak çikolata 16, sandviçler 16, dürümler 17-18 lira.

Kafeleri Anadolu Kültürel Girişimcilik işletiyor. Bu kurum, DETUR Türkiye bünyesi kapsamında oluşturulmuş ülke tanıtımına da katkıda bulunmakta olan bir marka. Bakanlığa bağlı müze ve ören yerinin ticari alanlarının işletme yetkisine sahip olan bu kurum; müze perakendeciliğini 2016’dan itibaren Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) adına yürüten ve bu alanda faaliyet gösteren bir kurum. Kurum, ülkenin kültürel ve tarihi mirasının korunması, yaşatılması ve tanıtılması için kaynak sağlıyor.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a