banner244

ÖLÜME DAVETİYE!

Kapalı pazarlarda gece yarısı drift yapanlar ölüme davetiye çıkarıyor. Pazarın taşıyıcı kolonlarından birine çarpmaları durumunda metal tavanın çökmesi bir faciayla sonlanabilir

Antalya kent merkezindeki katlı ve kapalı pazarlarda sabaha karşı saatlerde drift yapanlar çıkardıkları gürültüyle vatandaşı canından bezdirdi. Çoğu elinde alkollü içecekler ile pazara giren gençlerden bir tanesi drift yapıyor diğerleri ise kameraya çekiyor. Haber verilen emniyet güçleri gelinceye değin drift yaparak gürültü yapanlar sırra kadem basıyor. Kapalı pazarlar, pazar olarak hizmet verdikleri dışındaki günlerde halkın otopark ihtiyacını karşılıyor. Ancak tehlikeli araç kullananlar, kendileri ve başkalarının canını hiçe sayarak pazar yerinde drift yapıyor ve sözde eğleniyor.

Kolon kırılırsa facia olur
Gece yarısından sonra yapılan drift sırasında çok yüksek desibelli gürültü yaşanıyor. Pazar çevresinde oturan vatandaş gürültüden dolayı adeta yatağından fırlıyor. El frenini çekerek gaz verdikleri arabanın tekerleklerini yakacak derecede yerde kaydıran gençler bu hareketleriyle ilgili çektikleri videoları ise sosyal medyaya yüklüyor. Kapalı pazarlarda drift nedeniyle bir facia yaşanması ise an meselesi. Çünkü pazar içerisinde tamamen metalden yapılmış olan tavanı destekleyen çok sayıda kolon yer alıyor.

Gündüz geceden beter
Özellikle bu taşıyıcı kolanlardan birine çarpıldığı takdirde uzay çatı modeliyle yapılmış bir kapalı pazar, her an çökebilir. Antalya’da Kepez Çamlıbel Mahallesinde de geçtiğimiz gün bir grup genç, gece yarısından sonra Çamlıbel-Göçerler Kapalı Pazarında drift yaptı. Gençlerin plakaları polise bildirildi. Yasal işlem yapılması talep edildi. Drift yapanlar ise polis gelmeden olay yerinden ayrıldı. Ancak bir başka genç grubu gece yarısı saat birden sonra gelerek yine drift yaptı. Gündüz ise bu olay geceden daha sık yaşanıyor.

Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a