banner153
banner192
banner203

Otel çalışanları patronu arıyor

Manavgat'taki Lykia World - Links Golf Otel'den iki aylık maaşları verilmeden işten çıkartılan 360 personel, firmanın Şirinyalı Mahallesi'ndeki bürosunu boş görünce isyan etti

Harman Turizm tarafından işletilen Lykia World - Links Golf Otel'de çalışan bir grup personel, iki aylık maaş alacakları olmasına rağmen kendilerine herhangi bir bilgi verilmeden otelin tasfiye edildiği ve iş akitlerinin sona erdirildiğini öne sürdü. Otelde çalışan 360 personelin 1 Eylül itibariyle haber verilmeksizin ve herhangi bir açıklama yapılmadan işten çıkartıldığını belirten çalışanlar Temmuz ve Ağustos dönemlerine ait iki aylık maaşlarının da ödenmediğini belirti. Yetkililerden bilgi almak için firmanın Şirinyalı Mahallesi'ndeki merkezine gelelen ancak muhatap bulamadıkları belirten çalışanlar büro personelinin de apar topar merkezi terk ettiğini söyledi.

‘Sürekli oyaladılar’

Firma yetkililerine ulaşamadıklarını ve diğer çalışanlar tarafından sürekli oyalandıklarını iddia eden Lykia World - Links Golf Otel Yiyecek İçecek Müdürü Remzi Semerci, “Dönem dönem maaşlarımızda aksamalar yaşanıyordu ancak son olarak biz Temmuz ve Ağustos aylarında çalıştığımız ayların ücretlerini alamadık ve 1 Eylül'de de her hangi bir bildirim ve açıklama yapılmadan işten çıkartıldık. Gününde yatacak siz merak etmeyin denilmesine rağmen geçen süre içerisinde sürekli oyaladılar. Yaptığımız tüm görüşmelerde sürekli 'yarın ödenecek', 'bir kaç güne hesaplarınıza yatacak' denildi ancak bu güne kadar herhangi bir gelişme yaşanmadı” diye dert yandı.

Ramazan BOZCA

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20