banner153
banner230
banner203

PAZARIMA DOKUNMA

İmza kampanyası başlatıldı


Antalya kent merkezinin ünlü sokak pazarlarından Muratpaşa’daki Cuma Pazarı kaldırılmak isteniyor. Bölge halkı ve vatandaş buna karşı pazar içerisindeki stantlarda Pazarıma Dokunma sloganıyla imza kampanyası başlattı. Toplanan binlerce imza yakın zamanda Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal’a ulaştırılacak. Kentin merkezindeki en önemli pazarlardan biri olan bu pazarda 700 esnaf ve 500 köylü (üretici-müstahsil) bulunuyor. Yani 52 haftada 62 bin 400 pazar tezgâhı kuruluyor.

Trafik yükü daha da artar
Halk da pazarcı da müstahsil de mağdur. Her hafta on binlerce ton mal satılan pazarın Çarşamba ve Pazar günleri kurulan Sigorta Katlı Kapalı Pazarı’nın yakınına, trafiğe kapanan Şarampol Caddesi’nin arkasındaki, eski Şarampol Karakolu’nun olduğu bölgedeki tali yola taşınması gündemde. Pazarın kaldırılmasına karşı imza atanlar, “Bu pazar taşınırsa orada trafik de çöker. Biz mahallede sokak arasındaki pazarımızı çok seviyoruz. Burası ile özdeşleşti” diyor.

VATANDAŞ NE DİYOR:

Vatandaş karşı
Bir vatandaş, “Şarampol Caddesi araç trafiğine kapandı. Zaten tüm trafik yükü artarak tali yollara bindi. Başkan oy kaybetmek ve trafiği daha da çekilmez hale getirmek için mi pazarı buraya taşımak istiyor” dedi. İmza atan bir başka vatandaş ise, “Halk niye dinlenmiyor. Bunu anlamış değiliz. Neden halkın görüşü alınmıyor. Binlerce kişi bunu imzalıyoruz. Biz pazarımızı seviyoruz” diye konuştu.

ÜRETİCİ NE DİYOR:

Müstahsiller başkanlara kızdı
Bir müstahsil “Bu pazara Altındağ, Bahçelievler, Balbey, Barbaros, Deniz, Elmalı, Gençlik, Haşimişcan, Kılınçarslan, Kışla, Kızılsaray, Muratpaşa, Selçuk, Sinan, Tahılpazarı, Tuzcular, Üçgen mahallelerinin halkı geliyor. Bize yazık değil mi?” derken bir başka müstahsil “Biz buranın çiftçisi değil miyiz? Nerede bu Ziraat Odası’nın, nerede bu Pazarcılar Odası’nın başkanları? Sigorta Katlı Kapalı Pazarı o bölgeye zaten fazla gelirken, Cuma Pazarı neden o pazarın yakınına taşınmak isteniyor” diye isyan etti.

PAZARCI NE DİYOR:

İsmail Öz’e sert tepki
İstanbul’dan Antalya’ya geldiğini belirten bir pazarcı ise, “Bu pazardaki insanların mağduriyetini kim giderecek kardeşim. Yerine yapılacak kapalı bir pazar alanı da yok. Ülkenin hiçbir yerinde sokak pazarları kaldırılmıyor. Sokak pazarları belirli yerlerde düzenleniyor. Biz pazarın belirli bir yerde düzenlenmesine karşı değiliz” dedi. Bir başka pazarcı ise öfkelenerek “Pazar taşınıyor ortada Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz yok. Nerede bu başkan? İmza toplanıyor, başkan neden başında durmuyor. Esnaf burada mağdur. Nerede bu başkan? Yanımıza gelmeyi bir tek oy isteyince mi akıl ediyor?” dedi.Şükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a