banner153
banner230
banner203

Satılık AVM !

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu,Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardığını duyurdu. Muhammen bedeli 1 milyar 278 milyon 900 bin lira olarak belirlenen AVM’nin satış ihalesi 5 Haziran saat 11.00’de Fon’un İstanbul Esentepe adresinde gerçekleştirilecek. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Şirkete, Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin 5 Ekim 2016 tarihinde verilen kararla kayyım olarak atanmıştı.

Satış kararı Şubat’ta alındı

Fon Kurulu’nun 16 Şubat 2018 tarih ve 2018/79 sayılı kararıyla MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün oluşturulmasına ve satışına karar verildi. Alınan karar ile Bütünlük, 6758 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanunun 19 ve 20’inci maddeleri ile 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 134’üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik (“Yönetmelik”) kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde (“Şartname”) belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarıldı.

Resmi gazetede ilan edildi

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında şu ifadelere yer verildi: Ticari ve iktisadi bütünlüğün kapsamı: Fon Kurulunun 16 Şubat 2018 tarih ve 2018/79 sayılı kararıyla oluşturulan “MarkAntalya AVM Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” “Malik”e ait olup “Tahılpazarı Mah. Şarampol Cad. No: 84 Muratpaşa Antalya” adresinde faaliyet gösteren MarkAntalya AVM işletmesine özgülenmiş 28 adet bağımsız bölüm, menkul mallar (demirbaşlar, makina ve teçhizatlar vs.) ve markalar ile bu varlıkların ferî ve mütemmim cüzü niteliğindeki tarafı oldukları sözleşmeler ile bu sözleşmelerden doğan ancak başlı başına iktisadi değeri olmayanlar da dâhil olmak üzere diğer tüm mal, hak ve varlıklardan oluşmaktadır. İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek olup, “Kurul”un onayı ile sonuçlandırılacaktır. “Satış Komisyonu” “Şartname”deki kurallar çerçevesinde kapalı zarfla teklif veren “Katılımcılar” arasından açık artırma aşamasına katılmaya hak kazananların “Kısa Liste”sini oluşturur. Kapalı zarf aşamasında verilen en yüksek teklif üzerinden ihaleye açık artırma ile devam edilecektir. “Kurul” en yüksek teklifin muhammen bedelin altında kalması halinde açık artırma aşamasında en yüksek ilk üç teklifi veren mali teklif sahibi arasında ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesi yönünde karar alabilir. Teklifler peşin bedel olarak Türk Lirası cinsinden verilecektir.“Kurul”un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 8 Haziran 2018 tarihinde saat 11:00’da yapılacaktır.

Umut ÖZEN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a