banner244
banner203

Serik’e dev bir yatırım daha

Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik’te uluslararası standartlarda bir kongre ve kültür merkezi yapmak için başlattığı çalışmalarını tamamladı. Gedik Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’nin yapım ihalesi 18 Aralık tarihinde yapılacak. İhale şartnamesine göre, inşaat 900 günde tamamlanarak hizmete açılacak. Büyükşehir Belediyesi şirketi ANTEPE tarafından hazırlanan proje ile tarihi boyunca birçok kültüre ev sahipliği yapan Serik, tarihsel mirasına yakışır modern bir kültür merkezine kavuşacak.

2 ayrı bloktan oluşacak

Gedik Mahallesi'nde 23 bin metrekare alan üzerine planlanan Serik Kongre ve Kültür Merkezi, biri büyük biri küçük olmak üzere 2 ayrı bloktan oluşacak. Büyük blok içerisinde 1000 kişilik salon ve 250 kişilik salon, her katta ziyaretçilerin etkinlik öncesi vakit geçirebilecekleri fuaye alanları yer alacak. Ayrıca sahne arkasında sanatçıların kullanabileceği atölye, kulis ve prova odaları, kostüm odaları gibi mekanlar büyük bir etkinliği karşılayabilecek ebatlarda tasarlandı.

Büyük katkı sağlayacak

Bin kişilik salon, uluslararası standartları yakalamak için 22 metrelik sofita kulesi, ön, arka ve yan sahneler, döner sahne, orkestra çukuru, ses ve ışık akustiği, her tür etkinliğe ev sahipliği yapabilecek şekilde projelendirildi. Bu sayede hacimsel olarak oldukça geniş bir kapasiteye sahip büyük salon sayesinde kültür merkezi tüm sahne sanatlarına hizmet edebilecek. Küçük blok tamamen Büyükşehir Belediyesi sosyal etkinlik ve programları organize etmek amacı ile sanatlar galerisi, ASMEK birimleri ile spor ve fitness merkezinden oluşacak. Proje, Serik'in eğitim, kültür, sanat ve spor yaşamına büyük katkı sağlayacak.

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a