banner244

‘Türel hayatı  kolaylaştırdı’

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kente kazandırdığı proje ve hizmetlerin Antalyalıların hayatını kolaylaştırdığını söyleyen Tüketiciler Birliği Şube Başkanı Gündüz, “Biz tüketiciler olarak Antalya’mızın bir beş yıl daha kaybetmesine tahammül edemeyiz” dedi.

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, 31 Mart yerel seçimleri öncesi değerlendirmelerde bulunarak, “Bir beş yılı daha geride bırakmak üzereyiz, eğri oturup doğru konuşacağız. Sandığa gitmeden önce Antalya’mızı idare edecek il ve ilçe belediye başkan adaylarını vicdanımızdan süzgeçleyerek sandığa gitmeliyiz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yaptığı hizmetlerin önemine dikkat çeken Gündüz, “Antalya Menderes Türel’le tarihinde olmadığı kadar ciddi hizmetler almıştır. Vaat edilen tüm projeler hayata geçirilmiş, Türel, Antalyalının hayatını kolaylaştırmıştır. Eğitimde, sporda, kültürde hep vatandaşın yanında oldu. Yaşlı lokali, yaşlı bakım merkezi, alzheimer hasta merkezi, hasta yakınları merkezi, huzur evi projeleri takdire şayandır. Lara Düdenpark’ta balık çarşısı ile vatandaşa uygun fiyatla taze balık yeme imkanı sağlayan hizmetin ustası Menderes Türel, gerçek halkçılığı, sosyal belediyeciliği, sözde değil özde millet hizmetini göstermiş oldu. Kaş’tan Gazipaşa’ya 19 ilçenin hizmetinde oldu. Hiç durmadan çalıştı. Antalya, çağdaş ülkelerde olması gereken toplu ulaşım araçlarıyla Menderes Türel’le tanışmıştır. İlk etap Dokuma Oyak arasında olan raylı sistem, ikinci etap Oyak, Aksu, Havaalanı ve EXPO’ya kadar uzatılmış, üçüncü etap Varsak ve otogara kadar olmuştur. 3’üncü etapların projeleri de neredeyse dudak uçuklatacak. Raylı sistemin çalışmalarında bilhassa şehir merkezlerinde yer altından olması ve yer üstünde de araçların hareket halinde olması şehir ve esnaf hareketliliğini getirecektir” diye konuştu.

‘Kentin yüzünü güldürdü’

‘Konyaaltı projesi kentin ihtiyacı olan ve çağdaş bir düzenlenme oldu’ diyen Neşet Gündüz,

“Parklar, çimler, bisiklet yolu, tartan zemin olan yürüyüş ve koşu yolları, lavabolar, kafeler, tesisler ve birçok hizmet halkımızı memnun etmiştir. Battı ve çıktılarla Antalya’nın trafiği rahatlamış ve yeni düzenlemelerle çağdaş bir kent görünümünü almıştır. Böylesine güzel hizmetlere hasret giden Antalyalılar yalnızca kent içi değil, Antalya’nın ilçelerindeki hizmetleri takdir etmektedir. Park, bahçe düzenlemeleri, kültür ve spor (stadyum-kapalı spor alanları), deniz otobüs seferleri ile yapılan hizmetleri de muhteşem olmuştur. Yeni yollar ve trafik düzenlemeleri kentin güvenliği ve rahatlığı için önemli hizmetlerden biridir” dedi. Gündüz, kentsel dönüşüm projesi ile kentin yenilenmesi güzelleşmesinin hedeflendiğini belirterek yapılan hizmetlerden örnekler verdi.‘Toplumun her kesimine’

Menderes Türel’in yeni dönemde 20 milyar TL yatırım bedelli 359 projeyi hayata geçireceğini hatırlatan Neşet Gündüz, “Menderes Türel, çocuk, genç, yaşlı, kadın, engelli, kısacası, toplumun her kesiminin öncelik ve ihtiyaçlarına cevap verecek hizmet ve projeler üretme gayret içerisinde olacaktır. Tekrardan göreve geldiği süre içerisinde önümüzdeki dönemde 5 bin sosyal konut projesi ile emekçilerimizin yanında olmaya devam edecektir. 100. Yıl Bulvarı üzerindeki kapalı spor salonu ile Eğitim Araştırma Hastanesi arasında kalan, 40 bin metrekarelik alanı Millet Bahçesi yapacağı projeleri arasındadır. Lara-Kundu arasındaki metro hattı ile güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanı sağlayacaktır. Marina ve kruvaziyer liman, yüksek hızlı tren, 3. havalimanı gibi projelerle turist zenginliği artacak, film platosu ve tematik park, Yörük Köyü, Tünektepe Projesi 2. Etap, Kültür Vadisi gibi projeleriyle turizme yönelik yeni cazibe alanları oluşturacaktır” dedi. ‘Biz tüketiciler olarak Antalya’mızın bir beş yıl daha kaybetmesine tahammül edemeyiz’ diyen Neşet Gündüz, “Hemşehrilerimizin 31 Mart’ta sandığa giderken iyi gözlem yapmaları ve vicdanlarını kullanarak bir beş yıl hizmet yapacak başkanı seçmelerini istiyoruz. Daha güzel bir Antalya için hep birlikte, hep beraber sandığa gidelim” diyerek konuşmasını tamamladı.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a