banner244

Yeni trend bioenerji

Son yıllarda giderek ilgi görmeye başlayan, alternatif tıptan tamamlayıcı tıbba geçen bioenerji uzmanı Ogan Güneş ile bir röportaj gerçekleştirdik. Birçok ünlü kişiye bioenerji tedavi uygulayan Güneş, bununla vücudun yaydığı frekansları düzenleyerek birçok hastalığın iyileşebileceğini anlattı. Bioenerjinin dinle hiçbir ilgisi olmadığını anlatan Güneş, Türkiye’de 2011’den itibaren bioenerji yönteminin alternatif tıptan çıkarılıp tamamlayıcı tıbba geçtiğini belirtti.

 

Birçok hastalığa çare

Güneş, baş ağrılarından kansere kadar birçok hastalığı tıbbın diğer dallarıyla bir uyum sağlayarak iyileştirebildiklerini kaydetti. Vücudun enerji sistemini bozan nedenleri anlatan Güneş, “Sentetik giysiler, eşyalar, elektro manyetik araçlar, topraktan uzak olmak, hava kirliliği, hormonlu ve genetiği değişmiş yiyecekler, çevresel, olumsuz duygu ve düşünceler ve en önemlisi stres, vücudun enerji sistemini bozarak birçok hastalığın oluşmasına neden oluyor” dedi.

 

*Bioenerjiye geçmeden önce kendinizi okuyuculara tanıtır mısınız?

**1967 yılında medeniyetler şehri olan Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğdum. Çalışma hayatına atılmak üzere geldiğim İstanbul’da liseli yıllarda zevkle takip ettiğim metafizik konularını daha derin araştırma fırsatı buldum. Kuantum fiziği, düşünce gücü, bioenerji ve parapsikoloji gibi birçok konuda kendimi geliştirip uzmanlık alanımı bioenerjiden yana kullandım. Bioenerji ilmine Alfa Bioenerji tekniklerini öğrenerek başladım. Daha sonra bu ilmi üst seviyelerde öğrenmek üzere Azerbaycan Bakü Bizness Akademi’de Bioenerji-Psikoterapi-Parapsikoloji Bölümü’nü bitirdim. Türkiye’de kendi tekniğimi geliştirerek, yüksek frekanslı bioenerji yapıyorum. Hande Yener ve Tuğba Özerk gibi birçok ses ve tiyatro sanatçısıyla çalışıyorum.

 

*Muhtemelen birçok okuyucumuzun aklından bu soru geçecektir. Bioenerji nedir?

**Bioenerjist olarak sizlere bu konuyu biraz açmak istiyorum. Bio-Enerji İngilizce bir kelime. Türkçesi “yaşama dönük sağlık ve canlılık akımı” diye geçiyor. Kozmik bir enerjidir. Cihazlarla da ölçülebilen bilimsel bir konudur ve bir tedavi tekniğidir. Bioenerji, yaşam enerjimizdir. Vücudumuzda belli bir birim derecesinde, belli bir akış ritminde ve denge halinde olan bir sistemdir. Onun olması gereken düzeyde oluşu; beden, ruh ve zihin sağlığımızın dengede oluşudur. Bu denge bozulursa ruhsal, fiziksel, düşünsel sağlık sorunları yaşarız. Röportajımızın sonunda eminim ki okuyucularımız bioenerjinin ne olduğunu anlayacaklardır.

 

*Bioenerjinin dinle bir ilgisi var mı?

**Bioenerjinin dinle hiçbir ilgisi yoktur. Duaların bir gücü vardır. Ona katılıyorum ama bu bioenerji değildir. Bioenerjinin Türkçesi yaşam enerjisidir. Yaşam enerjisi aynen oksijen gibi bu dünyada olan bir enerjidir.

 

*Bioenerji özel bir güç müdür?

**İnsan vücudunun dışında aura dediğimiz bir ışık beden var. Ben ellerimle elektronik manyetik oluşturup sizi ışık bedeninizle geri çektim. Bu özel bir güç değil. Bu hepimizde vardır. Hepimiz tarih dersini okumuşuzdur. Sen 10 almışsın ben 5 almışım. Ama ben de çalışsam 10 alırdım. Ben erken yaşta bu ilimle ilgilenip çabuk öğrendim. Sen de ilgilenseydin sen de öğrenirdin. Uyumla dediğimiz bir şey var. Yani sen üst benliğinle fiziki benliğini uyumladığın zaman sen de enerjiyi eline alıp aktarma gücüne sahip oluyorsun. Biz bu konuda eğitimler veriyoruz. Bu güç bende değil bu güç hepimizde var.

 

*Bioenerji alternatif tıp olarak mı geçiyor?

**Aslında halen çoğu kimse bioenerji birçok açıdan alternatif tıp olarak görmeye devam ediliyor. Türkiye’de 2011’de itibaren bioenerji alternatif tıptan çıkarılıp tamamlayıcı tıbba geçirildi. Bizlerin şimdi hastanelerde çalışma yetkisi var. Tabi her meslek gibi bu mesleği de istismar etmeye başladılar. Hacı hocalar, üfürükçüler gibi bazı kimseler de bioenerji uzmanı olarak ortaya çıkmaya başladı. Bioenerjinin alternatif tıptan çıkıp tamamlayıcı tıbba geçmesiyle birlikte herkes kendini bioenerji uzmanı olarak görmeye başladı.

 

*Bioenerjiyi hastalıkların tedavisinde nasıl kullanıyorsunuz?

**Vücudun 7 katman dediğimiz 7 enerji kanalı var. Enerji vücuda bu kanallarla giriyor. Bizim yaptığımız bu enerji kanallarını temizlemek. Kanallar temizlendiği vakit vücut, kendi kendini iyileştirme gücüne sahiptir. Auradaki 7 katman birbirine özel aktarımlarla bağlı çakralar vasıtası ile vücuda enerji beslemesi yapar. Kişisel enerjimizin evrene yayımı kadar; kendi titreşimine uygun olan enerjileri bu vasıta ile biyolojik bedenimize aktarır. Çark şeklinde olan bu enerji merkezlerine ‘çakra’ diyoruz. Sanskritçe “şakra” da denir. 7 ana “majör” çakramız vardır. Her biri ayrı frekanstadır. Titreşim de 4 devirden başlar 972 devire kadar değişir. Her biri vücudun belli bölgelerinde olup, bir sistemi “dolaşım, sindirim, genital, hormonal, sinir sistemleri vs.” bölgesindeki organların enerjisini besler, kontrol eder. Biyolojik olarak sistemleri ve organizmayı harekete geçiren bu güç, vücudun bir bakıma mazotu, pili gibidir. Hücrenin rejene olabilmesi için gerekli üç unsurdan biridir; “Besin-oksijen-enerji.” Dediğim gibi organlar belirli frekanslarla çalışır biz o frekansları yakalıyoruz. Siz tatlı yemişsiniz dedim.  Ben medyum değilim, falcı ya da büyücü de değilim. Nereden bildim? Çünkü sizin pankreasınız çok hızlı çalışıyor. Normalin üstünde çalışıyor bu da sizin dün akşam tatlı benzeri bir şey yediğinizi gösteriyor. Senin pankreasının yaydığı frekansta öğrendim. Bedene hiç temas etmeden 20-40 cm uzaktan enerji aktarımı uygulaması ile bu frekansları yakalıyoruz.

 

*Ne tür hastalıklarda kullanıyorsunuz?

**Bioenerji birçok hastalıklara iyi geliyor. Bioenerji tıbbı, tıbbın diğer ihtisas şubeleriyle ve tahlil laboratuvarları, manyetik görüntüleme merkezleriyle diyalog içinde, hepsiyle gereğinde danışma ve yardımlaşma suretiyle çalışmaktadır.  Baş ağrıları, migren, sinüzit, sırt ve boyun ağrıları, stres sendromu, negatif enerji kilitlenmesi, beyin tümörü, kanser, kısmi felç, bel ağrıları, romatizma ağrıları,  eklem ağrıları, faranjit, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde kullanıyoruz. Yukarıda belirtilen rahatsızlıklar için bioenerji asla kesin teşhis ve tedavi iddiasında bulunamaz. Söz ya da garanti veremez. Bioenerji seansı vücudun sistem bozukluklarını ortadan kaldırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Enerji dengelenmesi ve vücudun akordunun yapılmasıyla vücut sağlıklı sistemini yeniden kurar. Fiziksel hastalıkların yanında psikolojik hastalıklarda da çok ciddi olumlu sonuçlar aldık. İntihar eğilimi olan birçok hastayı normale döndürdük. Onlara değişik açılardan hayata bakmayı öğretip yeni bir hayat kurdurduk. 

 

*Siz vücuda enerji verdiğinizi ya da aktardığınızı ifade ediyorsunuz. Peki, seanstaki kişi bunu fark ediyor mu veya hissediyor mu?

**Seanslardaki kişiler enerjiyi mutlaka hissediyorlar. Vücuda sıcak ve soğuk enerjinin girmesiyle birlikte vücut istem dışı belirli hareketler sergiler.

 

*Vücudun enerji sistemini bozan nedenler neler?

**Bizler doğal varlıklarız. Doğada yaşamak üzere programlanıp yaratıldık. Doğamıza uygun olmayan yaşam tarzı en önemli sebeptir. Sentetik giysiler, eşyalar, elektro manyetik araçlar, topraktan uzak olmak, hava kirliliği, hormonlu ve genetiği değişmiş yiyecekler, çok durgun veya çok hareketli yaşam, ani şok ve üzüntüler, çevresel faktörler (yaşam alanımızın konumu ve çevremizdekiler), olumsuz duygu ve düşünceler ve en önemlisi stres.

 

*İlgi nasıl, yoğun bir ilgiyle karşılaşıyor musunuz? Ya da sadece sanatçılardan mı ilgi var?

**Türkiye’de yeni yeni yayılmaya başladı. Hindistan ve Avrupa bu konuda çok daha ileri düzeyde. İlgi de gün geçtikçe artıyor. Sadece sanatçılar değil sıradan insanlardan da çok ilgi görüyoruz. Bu konuda eğitim almak isteyenler de bize başvuruyor. Şu anda 10 kadar doktor 100’e yakın da hemşire öğrenmek amacıyla bizlerden eğitim alıyor.

 

 RÖPORTAJ: Halil FİDAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a