banner244

Aynı yalanlarla karşımızdalar

AK Parti Antalya Teşkilatı’nın 31 Mart yerel seçimlerine yönelik düzenlenen mitingi, Kepez Turgut Özal Salonu yanındaki alanda düzenlendi. Mitinge Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti  İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Menderes Türel, milletvekilleri, ilçe başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yeniden tarih yazacağız

Antalya adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Türel, “Bu güzel güneşli hava, bu güzel beraberlik Antalya’da, 31 Mart’ta bir müjdenin habercisidir. Antalya, yeni bir yükseliş dönemine girmektedir. Turizminde rekor üzerine rekor kıracak. Antalya turizmine, tarımına, ticaretine bereket gelecek. Sizler 31 Mart’a kadar çalışacaksınız. Burada olmayan komşularınızla mutlaka konuşacaksınız. 31 Mart’ta hep birlikte yeniden tarih yazacağız. Siz fedakarlık gösterdiniz, bize destek oldunuz bizde Antalya’ya hizmet ettik. 31 Mart Antalya’nın geleceğinin seçimidir. Bizim Antalya’dan başka hizmet aşkımız yok. Bizim makam-mevki derdimiz yok” dedi.

Biz kazanınca, Antalya kazanıyor

Türel şöyle devam etti: “Benden sonra ki nesiller, ‘Menderes Türel diye çılgın bir adam varmış, hakikaten çok güzel eserler yapmış’ desinler. Sizler çok iyi biliyorsunuz. Biz kazanınca, Antalya kazanıyor. Bundan sonra Antalya kazanacaksa vizyon ve alın teriyle kazanacak. Biz çalıştık. Antalya’yı en gözde, vizyonlu şehir yapma yolunda hareket ettik. Şimdi yine, ‘Antalya Menderes’le yeniden kazanacak’ diyoruz. Bunun kanıtı, yaptıklarımız ve vizyonlarımızdır”

Şer odaklarıyla ittifaklar yaparak seçim kazanmaya çalışıyor

Türel, siyasetin değil vizyonun, adayların değil projelerin yarışması gerektiğini de yineledi. Türel, "Rakibimiz Böcek, bizimle vizyonda projede hizmette rekabet edemeyince, bize saldırarak yalanlar söyleyerek, şer odaklarıyla ittifaklar yaparak seçim kazanmaya çalışıyor. CHP yönetimi bu seçimde bir kez daha Antalya'yı hiçe saymıştır. Antalya böyle bir siyaseti hak etmiyor. '2009'a halkı kandırdık, herhalde yine aynısını yaparız' diye düşünmüşler. 2009'a yaptıklarını tekrar ediyorlar" diye konuştu.

Sözünü  tutmaya siyasette, 'namert' denir

CHP'nin 2009 yılında seçimi yalanlarla aldıklarına dikkat çeken Türel, "Antalya'yı muhtaç hale getirdiler. Belediyede alın teriyle çalışan işçinin, esnafın parasını ödemediler. Antalya'ya tek çivi çakmadan 5 seneyi heba ettiler. Verilen sözler birer birer unutuldu. Biliyorsunuz sözünü tutmaya siyasette, 'namert' denir. Şimdi hiç ders almamışlar. Aynı sözlerle ve yalanlarla karşımızdalar. Vizyonsuz, projelerle karşımıza çıkıyorlar. Bizim çoğu ilçemizde yaptıklarımızı şimdi ilk kez yapıyorlarmış gibi vaad ediyorlar. 5 yıldır çiftçimizin sulamada kullandığı elektriği şuanda bedava biz veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi veriyor. 8 bin 641 çiftçimiz bundan yararlanıyor. Sulama suyunda 5 senedir elektrik bedava" diye konuştu.

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, parti olarak ilk günkü aşkla bir arada olduklarını ifade etti. Beka için yeni bir destan yazacaklarına işaret eden Taş, gayret, tevazu ve samimiyetle, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın mührünü vuracaklarını kaydetti. Taş, “Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde Antalya’mız şaha kalktı. Marka bir şehir oldu. Mesele; milletin bekası, Türkiye’nin istikbal ve istiklal meselesidir. Antalya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ve 31 Mart’ta hazırız diyor” şeklinde konuştu.

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a