banner244

Çakmak: Umut kapısı olacağız

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, il, ilçe ve DSP Kepez Belediye Başkan aday adayı emekli Astsubay Ünal Sunay’ın da katılımıyla birlikte  ATİK’te basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çakmak, partisinin 31 Mart yerel seçimlerine katılacak 13 partiden biri olduğunu ifade etti. ‘Demokratik Sol Parti olarak yerel seçimlerin öneminin ve bu seçimlerde DSP'ye olan ihtiyacın farkındayız’ ifadelerini kullanan Çakmak, “Ülke tarihinin en bunalımlı günlerinden geçiyoruz. Demokrasimiz tek adam rejimi ile yara almış, hukukun üstünlüğü tartışılır hale gelmiş, 16 yıllık lâle devri bitmiş, ekonominin yarattığı tahribat, işsizlik, geleceğimize dair karamsarlık ve gözyaşı getirmiştir. Hayat yüzde 50 ile yüzde 100 arasında pahalanmış, üretim durma noktasına gelmiş, fabrikalar bir bir kapanıyor. İflaslar konkordatolar peş peşe geliyor. İşsizlik tarihimizin en yüksek seviyesinde. Emekliler perişan, kadın ve çocuk tacizleri hız kesmiyor” dedi.

‘Heyecansız seçim’
Sandığa gitme oranının en düşük seviyede olacağı tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını ifade eden Çakmak, “Belki Cumhuriyet tarihimizde ilk defa heyecansız umut vaat etmeyen bir seçim süreci yaşıyoruz. Sandığa gitme oranının en düşük seviyede olacağı tehlikesiyle karşı karşıyayız. DSP olarak bu seçimlerde temsil edilemediğini düşünen, seçim heyecanını kaybetmiş binlerce vatandaşımıza bir umut kapısı olacağız. DSP'nin tarihinde yüz kızartıcı suç bulamazsınız, işlenmemiştir. DSP akçeli işlere bulaşmamıştır. DSP israfın, vurgunun, talan ve yolsuzlukların olmadığı temiz siyaset, temiz toplum mücadelesi veren tek partidir. Bizi diğer partilerden ayıran saygıdeğer kurucu genel başkanımız ve ölümsüz liderimiz Bülent Ecevit'le özdeşleşen ‘Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen’ şiarımızdır. Ülkenin getirildiği bu noktada barış ve kardeşliği özledik. Huzuru özledik. Adaleti ve eşitliği özledik. Bütün bu özlemlerin şu anda tek bir adresi var. O da bizim partimiz DSP'dir. Ülkemizin gerginlik yerine barış ve kardeşlik duyguları içinde yaşanılan, bolca üreten, hakça bölüşen bir düzene ihtiyacı var” şeklinde konuştu.  

Serik adayı Habalı
Başkan Çakmak, DSP'nin Serik adayının ilçede 3 dönem görev yapan MHP'li eski Başkan Mehmet Habalı olduğunu ifade ederek,  "Diğer adaylarımız henüz netleşmedi. DSP Antalya İl Örgütü olarak bir taraftan aday adayı başvurularını kabul ediyor, diğer taraftan seçim hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Adaylarımız kesinleştiğinde bunları size açıklayacağız. Yerel seçimlerle ilgili seçim bildirgesi hazırlıklarımızda son aşamaya gelindi. İnşallah önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelip kamuoyuna duyuracağız” dedi.

 

Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a