banner244

Esnafın sorunları hiç değişmedi

Kılıçdaroğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (AESOB) oda başkanları, hemşehri dernekleri yöneticileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, esnafın sorunlarının yıllardır hiç değişmediğini belirterek, lafa gelince politikacılar kadar esnafa güzel söz söyleyen başkalarının olmadığını söyledi. Her vaadin verilmesine rağmen çözüme gelince herkesin arazi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Nasıl oluyor bu. Ben biraz sitem ederek konuşacağım. Sorunlarınızı biliyoruz, nasıl çözülmesi gerektiği çok açık. Ama sizin sorunlarınız bilinçli olarak çözülmüyor veya çözmüyorlar” dedi.

Kim kazanacak

Esnaf ve sanatkarın büyük bir kısmının sonunu getiren siyasi partiye oy verdiğini savunan Kılıçdaroğlu, “Kızıyorlar, bağırıyorlar, çağırıyorlar. Emekliye iki maaş ikramiye kimin işine gelir. Emekli iki maaş ikramiyeyle apartman mı otomobil mi alacak, Paris’e geziye mi gidecek. Gidecek alışveriş yapacak. Kim kazanacak, esnaf kazanacak. Taşeron işçileri kadroya alın dedik. Kıyameti kopardık, sonunda aldılar. 500 bine yakın taşeron işçi halen kadroya alınmadı. O insanların da hak ve hukuklarının teslim edilmesi gerekir” dedi.

Gelir dağılımı çarpıklığı var

Kişi başı gelirin 10 bin doları aştığı yönündeki açıklamaları eleştiren Kılıçdaroğlu, “Kişi başı gelir 10 bin doları aştı diyorlar. Anne baba, beş çocuk düşünün, 70 bin dolar demektir. 10 bin dolar girmeyen ev var. Gelir dağılımı çarpıklığı var. Sizin çok sorununuz var. Kirada oturan esnaf kardeşim var. Kira stopajını neden siz ödüyorsunuz. Kaldırın stopajı. Esnaf istiyor mu, istemiyor, esnaf istese asla oy vermez. Ben bunu kaldıran, söz veren partiye vereceğim der” ifadelerini kullandı. ntalya’da kruvaziyer limanının yerinde olması gerektiğinin altını çizen Böcek, “Biz Antalyamızdan yerelden kalkınma ile orada üreten bir büyükşehir belediyesi bir arada olacak” dedi. CHP Kepez Belediye Başkan adayı Murat Dinç ise, kazandıkları takdirde ilçeyi tüm Kepezlilerle birlikte yöneteceklerini söyledi. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, tüm siyasilerle eşit şekilde toplantılar yapmaya çalıştıklarını bildirdi.
İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a