banner153
banner230
banner203

Güneydoğulu adaydan davul zurnalı ziyaret

İYİ Parti Antalya kurucu üyesi Veysel Aydın, Ankara’da genel merkeze giderek Antalya'dan milletvekili aday adayı oldu. Şu anda inşaat ve yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren iş adamı Veysel Aydın, aday adaylığının kabulü sonrası ziyaret ettiği Antalya İl Başkanlığı önünde davul zurna çaldırdı. İlk defa bir siyasi partiden aday adayı olduğunu anlatan Veysel Aydın, “Sayın genel başkanımız Meral Akşener'in siyasi duruşu, asaleti, anaç duruşu ve cesareti beni İYİ Parti'de siyaset yapmaya cezbetti. İYİ ki buradayım” dedi.

‘25 Haziran bizim düğünümüz’


‘Bizde seçimler halaylarla, davulla, zurnayla; düğün havasında geçer. 25 Haziran da bizim düğünümüzdür. O gün de davul ve zurnalar çalacağız’ diyen Veysel Aydın, siyaset yapma isteğinin gerekçelerini şöyle anlattı; “Ülkeme hizmet etmek için genel başkanımızın izinde var gücümle çalışacağım. Özellikle toplumun kanayan yarası olan sosyal sorunlar ve göç konuları ile ilgilenmeyi düşünüyorum. Evde bakım hizmetleri, huzur evleri yapımı, meslek edindirme kursları, göç sonucunda yaşanan çeşitli uyum sorunları, eşya ve gıda yardımı, sağlık yardımı, çeşitli istihdam sorunları, kültür merkezleri inşası gibi halkın kalbine dokunan çalışmalar yapmak istiyorum, Güneydoğulu, Kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, vatanını, milletini, bayrağını seven, bu uğurda canını vermeye hazır olan bir vatandaş olarak aday adayı oldum. Benim gibi düşünen, Antalya'da yaşayan 300 bin Doğulu vatandaşın oylarına talibim. Allah'ın izniyle bu oyları Meral ablamızın kurduğu İYİ Partimize kazandıracağız.”Veysel Aydın kimdir?


13 Mart 1974 yılında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Mardin-Kızıltepe'li olan Veysel Aydın, Ceylanpınar Belediyesi'nde zabıta olarak görev yapan Salih ve ev hanımı Sadiye’nin 7 çocuğunun en küçüğü. Annesi ve babasının vefatından sonra kardeşleri ile Antalya'ya taşındı. 13 yaşından bu yana Antalya'da yaşıyor. Lise mezunu olan Aydın, yıllardır ticaret ile uğraşıyor. Şu anda ise inşaat ve yeme-içme sektöründe faaliyet gösteriyor.


Şükrü AĞIRMAN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a